Zmierzyli się dobrzy sąsiedzi. Wygrało Pruskie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Agnieszka Romanowicz

Zmierzyli się dobrzy sąsiedzi. Wygrało Pruskie

Agnieszka Romanowicz

Coroczna zabawa mieszkańców wsi Wierzchy i Pruskie zakończyła się późno w nocy. Po zaciętej rywalizacji można było się pobawić.

Szósty rok z rzędu mieszkańcy sąsiednich i zaprzyjaźnionych wsi - Wierzchy i Pruskie - spotkali się na Festynie Dobrych Sąsiadów.

Główną atrakcją był turniej o przechodni Puchar Wójta Gminy Osie. Walka rozpoczęła się tydzień wcześniej w Pruskich turniejem gry w warcaby i meczem piłki siatkowej. W tym roku gospodarzem i organizatorem była rada sołecka Wierzchów, na czele z ich szeryfem Zbyszkiem Umerskim. W ramach walki drużyny startowały m.in. w konkursie drwali, biegu z żonami, przeciąganiu liny. Sukces zwycięstwa przypadł drużynie Pruskich i na kolejny rok puchar pozostał w ich rękach. Dopisała pogoda, więc zabawa przy grillu trwała do późnej nocy.

Finansowej pomocy w organizacji imprezy udzielił zarząd Gminy Osie, za co mieszkańcy obu sołectw serdecznie dziękują.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.