Zmieniona Kujawianka

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Zmieniona Kujawianka

Marcin Gołembiewski

Rundę wiosenną sezonu 2015/16 zaczynają zespoły III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Duże roszady w Kujawiance Izbica Kuj.

Nasz regionalny jedynak Kujawianka Izbica Kujawska zagra w sobotę przed własną publicznością z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania o godzinie 14 - sędziuje Łukasz Zasada z Włocławka.

W przerwie zimowej doszło do zmiany szkoleniowca. Arkadiusz Dubczaka zastąpił Marcin Woźniak, który jesienią prowadził LKS Ślesin. Odeszło wielu piłkarzy.

- Kiedy przychodziłem do Ślesina klub był w trudnej sytuacji. Udało mi się opanować sytuację. Doprowadzić do porządku. Zespół skończył rundę jesienną na 6. miejscu w tabeli IV ligi Wielkopolskiej. W przerwie zimowej zdecydowałem się podjąć nowego wyzwania - tłumaczy Marcin Woźniak, swoją decyzję o rezygnacji z prowadzenia LKS Ślesin i przyjęcia propozycji Kujawianki. - Przygotowania przebiegały z kłopotami. Odeszło z zespołu aż ośmiu zawodników. Musieliśmy szukać więc nowych piłkarzy. Z frekwencją na treningach było różnie. Średnio ćwiczyło po 12. zawodników.

Kujawianka rozegrała osiem sparingów. Była bezkompromisowa. Zanotowała po cztery zwycięstwa i porażki.

- Trudno ocenić nasze sparingi - dodał Woźniak. - Graliśmy w nich w różnych składach, ustawieniach. Zamiast się w nich zgrywać testowaliśmy i sprawdzaliśmy zawodników. Drużyna cały czas jest budowana. Nie wiem w jakiej jesteśmy w tej chwili dyspozycji i jaki mamy potencjał. Naszym głó-wnym celem jest przygotowanie zespołu do nowego sezonu w IV lidze. Matematyka jest bezlitosna, ze względu na reorganizację nie mamy praktycznie już szans na utrzymanie. Chcemy dograć tylko sezon. Zdobycie więcej punktów wiosną (w której gramy mecz mniej) niż jesienią będzie nie tyle sukcesem, co lepszym wynikiem. Prywatnie mam swój cel na rundę, ale publicznie nie będę teraz o tym mówił.

Jesienią Kujawianka wywalczyła tylko 4 punkty (wygrała z Elaną Toruń 2:1 i zremisowała bezbramkowo z KKS 1925 Kalisz). Straciła 55 goli. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wiosną zespół rozegra praktycznie ostatnie 14 meczów w historycznym sezonie w III lidze.

- Nie jest zwolennikiem murowania bramki, ale Kujawia-nka jesienią szybko traciła bramki i nieraz wysoko przegrywała. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski. Na pewno z trudnymi rywalami nie zagramy otwartej piłki. W sobotę przeciwnikiem będzie przedostatni w tabeli zespół i na pewno przed własną publicznością zagramy ofensywnie - zapowiada trener Woźniak.

Do gry w Kujawiance potwierdzeni zostali: Wojciech Gulas (ostatnio Warta Sieradz), Dawid Kierzek (LKS Ślesin), Przemysław Kowalski (MKS Kutno), Kamil Kwiatkowski (Sokół Kleczew), Sebastian Raczkowski (Górnik Konin), Adam Grisgraber (Astra Ustronie Morskie), Maciej Kwaśniak (Drwęca Nowe Miasto Luba-wskie). Niewykluczone, że będą kolejne transfery.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.