Zmienią trasę? Dopiero po konsultacjach

Czytaj dalej
Fot. Grzegrzowski Olkowski
(ao)

Zmienią trasę? Dopiero po konsultacjach

(ao)

W toruńskim Urzędzie Miasta zastanawiają się nad zmianą trasy przejazdu autobusów linii nr 44, które kursują obecnie między osiedlem Grębocin a Glinkami.

W tej sprawie pomóc ma opinia pasażerów.Rozważane zmiany mają związek z rewitalizacją Dworca Głównego, który zyskał nowe przejście podziemne łączące stację z przystankami komunikacji miejskiej przy ulicy Podgórskiej.

W Wydziale Gospodarki Komunalnej, odpowiadającym w Urzędzie Miasta za organizację publicznego transportu zbiorowego, zastanawiają się nad skierowaniem autobusów linii 44 w ulicę Podgórską. Obecnie jeżdżą one równoległą ulicą Kujawską. Dzięki zmianie udałoby się skrócić czas przejazdu tej linii.

O tym, czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone, zdecydować mają torunianie. Opinie można zgłaszać do 11 stycznia.

Zdanie można wyrazić pisemnie (Wydział Gospodarki Komunalnej, ul. Legionów 220, 87-100 Toruń), a także osobiście (w WGK, w godzinach 7.30-15.30) lub pocztą elektroniczną (rozklad@ um. torun.pl).

Pierwsze opinie wskazują na to, że pasażerowie opowiedzą się za wprowadzeniem zmian.

- To, czy przystanek będzie na Kujawskiej, czy też na Podgórskiej, nie ma większego znaczenia - mówi pani Krystyna z Rubinkowa. - Jeśli jednak uda się przyspieszyć przejazd, to jestem za.

Z kolei MZK informuje o zmianie, która stała się już faktem. Chodzi o powrót linii numer 12 na swoją stałą trasę - ulicę Traktorową. Przypomnijmy, że od końca maja w związku z jej remontem autobusy te kursowały objazdem, z pominięciem wspomnianej ulicy.

Autor: (ao)

(ao)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.