Zmiany w superlidze

Czytaj dalej
Fot. Fot.Archiwum Olimpia-Unia Grudziądz
Sławomir Wojciechowski

Zmiany w superlidze

Sławomir Wojciechowski

Polski Związek Tenisa Stołowego ogłosił kadry zespołów na sezon 2016/17 w Lotto Superliga Mężczyzn. Ruch transferowy był duży.

Jak już informowaliśmy na początku lipca superligi nie będzie już w Grudziądzu. Pięciokrotny mistrz Polski Olimpia-Unia grać będzie teraz w Gdańsku. Jego nowa nazwa to: KS Unia -AZS AWFiS Gdańsk. Przypomnijmy, że powodem przeniesienia zespołu były pieniądze.

- Gdańsk sfinansuje utrzymanie drużyny w znacznie większym stopniu, niż jest to w stanie uczynić Grudziądz - wyjaśniał na łamach „Pomorskiej” Lech Piotrowski, honorowy prezes ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, główny sponsor. - Będzie wyższy budżet przy mniejszym moim udziale. Zostanę w znacznym stopniu odciążony w finansowaniu tego zespołu.

Mistrz Polski grać będzie teraz w hali przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku, choć niewykluczone, że jakiś mecz rozegrany zostanie też w Grudziądzu. W jego składzie pozostali liderzy: Kaii Konishi, Yang Wang i Patryk Zatówka. Ukraińca Yaroslava Zhmuden-ko zastąpił Szwed Mattias Oversjo. Poza tym do rozgrywek zostali zgłoszeni młodzi zawodnicy Jan Zandecki (rocznik 2001, Olimpijczyk Mysło-wice) i Tomasz Tomaszuk (1997, ostatnio Pogoń Siedlce).

Kilka dni temu Polski Związek Tenisa Stołowego ogłosił składy wszystkich ekstraklasowców. Ruch transferowy był duży. Do rozgrywek zostało zgłoszonych aż 37 obcokrajowców. Dużych zmian dokonała Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, która zakontraktowała Gao Ninga, Masaki Yoshidę, Kazuhiro Chena oraz Panagiotisa Gionisa.

Cały skład wymienił PKS Kolping Frac Jarosław. Odeszli: Wang Zeng Yi (Dojlidy Białystok), Robert Floras (Polonia Bytom) i Bartosz Such (Morliny Ostróda). W ich miejsce pozyskano Jakuba Kosowskiego, Czecha Dmitrija Prokopcova oraz Brazylijczyka Gustavo Tsuboi.

Pięciu obcokrajowców w składzie zgłosił Zooleszcz-Gwiazda Bydgoszcz. Z zeszłego sezonu pozostali Węgier Adam Pattantyus, Anglik Andrew Baggaley i Koreańczyk Kang Doong Hoon. Nowymi twarzami będą Zhai Chao z Chin i Harmeet Desai z Indii. Z kolei w Energii-Manekin Toruń Czech Pavel Sirucek zastąpił Chena Weixinga (Austria).

Czołowych pingpongistów globu pozyskali też dwaj beniaminkowie. Zarząd Dojlidy Białystok parafował umowy z Wangiem Zeng Yi, Ho Kwan Kitem, Pavlem Platonovem i Aliaksandrem Khaninem. W Poltarex Pogoni Lębork zagrają Huang Sheng-Sheng i Jeong Sangeun. Żadnych zmian nie dokonano jedynie w ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

Sławomir Wojciechowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.