(pif)

Zmiany w organizacji ruchu w Głogowie. Wszystko przez budowę ronda

Cała inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku - do 28 grudnia. Fot. Filip Pobihuszka Cała inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku - do 28 grudnia.
(pif)

Kolejna zmiana organizacji ruchu weszła w życie. Rondo budowane na skrzyżowaniu ulic K. Wielkiego i K. Sprawiedliwego ma być gotowe za trzy tygodnie.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic ul. Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego wkroczyła w kolejną fazę. Tymczasowa organizacja ruchu została zastąpiona przez... kolejną, która weszła w życie na początku tego tygodnia.

Prawa jezdnia ul. K. Wielkiego (w kierunku miejscowości Rudna) będzie zamknięta na odcinku około 190 m. Ruch zostanie skierowany na sąsiednią jezdnię poprzez wykonane tymczasowe przejazdy. Zamknięta będzie również część zieleńca oraz część lewego chodnika w ciągu ul. K. Wielkiego (również w kierunku Rudnej) na odcinku około 180 m. Oprócz tego zamknięta będzie też część zieleńca oraz części lewego i prawego chodnika w ciągu ul. K. Sprawiedliwego (w kierunku osiedla Piastów) na odcinku około 65 m. Jak informuje wykonawca, szerokość pasa ruchu wyniesie min. trzy metry.

Cała inwestycja według planu ma zakończyć się za nieco ponad trzy tygodnie, 28 grudnia.

Prace, które mają być wykonane w trakcie tego etapu to m.in.: montaż krawężników, wylewanie asfaltu, montaż elementów kanalizacji deszczowej, wymiana, przebudowa i montaż słupów oraz kabli czy budowa na zajętym zieleńcu chodnika wraz ze ścieżką rowerową.

W trakcie trwania prac przewidziano zamknięcie dla ruchu wlotu ul. K. Sprawiedliwego. Dojazd do tej ulicy oraz os. Piastów Śląskich zapewniony będzie poprzez objazd.

Z kolei dojazd do jednostek II i III osiedla odbywać się będzie poprzez ul. Henryka Głogowskiego. Oprócz tego możliwy będzie też dojazd poprzez układ dróg podrzędnych (np. ul. Folwarczną).

Tymczasowa organizacja ruchu wymusi też zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy jadące w kierunku os. Piastów z ulicy K. Wielkiego skręcą bezpośrednio w ul. H. Głogowskiego i dalej w kierunku osiedla, gdzie zostaną obsłużone wszystkie przystanki. Linie 61 oraz 54 nie obsłużą z kolei dwóch przystanków na ul. K. Wielkiego na wysokości ul. Łokietka z uwagi na wyłączeniu z ruchu skrzyżowania.

Cała inwestycja według planu ma zakończyć się za nieco ponad trzy tygodnie, 28 grudnia.

(pif)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.