Zmiany w kompleksie sportowym na Skarpie. Na betonie zimą oraz latem

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Justyna Wojciechowska-Narloch

Zmiany w kompleksie sportowym na Skarpie. Na betonie zimą oraz latem

Justyna Wojciechowska-Narloch

Trwa betonowanie lodowiska na Skarpie. Zimą będzie tam łatwej zrobić lód, a wiosną z tego samego terenu korzystać będą miłośnicy rolek i wrotek.

Należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kompleks na Skarpie daje wiele możliwości mieszkańcom pobliskich osiedli, jak i całego miasta. Działają tam odkryte letnie baseny, sezonowe lodowisko, korty tenisowe, boisko do plażowej siatkówki oraz Orlik. Wszystkie te obiekty (niektóre po wcześniejszej rezerwacji) są dostępne dla indywidualnych uczestników, jak i zorganizowanych grup.

Tenis z rezerwacją

I choć kompleks jest stosunkowo nowy i dobrze utrzymany, to wciąż można zrobić coś jeszcze.

- Żadne duże inwestycje nie są na razie planowane. Zdecydowaliśmy się jednak na wybetonowanie placu, gdzie zimą funkcjonuje lodowisko – opowiada Marek Osowski, rzecznik prasowy MOSiR w Toruniu. - Dzięki temu rozwiązaniu przygotowanie lodu będzie prostsze, a potem miejsce to będzie służyć rolkarzom. Poza tym wkrótce ruszy konserwacja basenów sezonowych. Będziemy je zabezpieczać przed zimą, malować podesty, naprawiać drobne uszkodzenia.

Dużą popularnością cieszą się korty tenisowe na Skarpie. Jest ich w sumie 9 – treningowych i turniejowych. Miłośnicy tej dyscypliny mogą grać nawet podczas niesprzyjającej pogody w zadaszonej hali. Obok wyrósł budynek z szatniami, biurami, tarasem widokowym i zapleczem dla widzów. Z kompleksu można korzystać w dni powszednie w godz. 8-22, a w weekendy i święta w godz. 9-20. Na stałe trenują tam kluby tenisowe, więc przed przyjazdem na korty trzeba sprawdzić, czy będą one wolne.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.