Zmiany w kilku gabinetach dyrektorów szkół w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski /Polska Press
Aleksandra Pasis

Zmiany w kilku gabinetach dyrektorów szkół w Grudziądzu

Aleksandra Pasis

Nowe nazwiska pojawiły się w Zespole Szkół Mechanicznych, I LO i Ognisku Pracy Pozaszkolnej.

Zmiana nastąpi także w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Sikorskiego, ponieważ dotychczasowa dyrektor Małgorzata Szadurska, która zdecydowała się ubiegać o reelekcję nie zyskała aprobaty komisji konkursowej. Z kolei w Przedszkolu "Strzemięcin" nie było ani jednego chętnego do objęcia stanowiska szefa oddziału. W obu przypadkach, dyrektorów powoła teraz prezydent.

Zakończyły się konkursy na dyrektorów siedemnastu placówek edukacyjnych. Nie wszystkie jednak zostały rozstrzygnięte. - Większością głosów komisji została odrzucona kandydatura Małgorzaty Szadurskiej, obecnej dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych - mówi Andrzej Cherek, naczelnik wydziału edukacji i jednocześnie członek komisji konkursowej. - To była jedyna kandydatka. Zgodnie z procedurami w takim przypadku dyrektora tej placówki powoła prezydent, Robert Malinowski.

Podobnie jak w Przedszkolu „Strzemięcin”, gdzie nie było żadnego chętnego do kierowania tym oddziałem.

Powrót w I LO. Szefową Aleksandra Majkowska

Z kolei w dwóch szkołach i Ognisku Pracy Pozaszkolnej wyłoniono nowych kandydatów do pełnienia funkcji dyrektorów.

W Zespole Szkół Mechanicznych komisja konkursowa dała „zielone światło” Annie Zawistowskiej, która jest wieloletnim nauczycielem tej szkoły.

W I LO po pięcioletniej przerwie ponownie do gabinetu dyrektora wraca Aleksandra Majkowska. Tutaj o fotel gospodarza „Chrobrego” ubiegały się trzy kandydatki. Nie startowała już obecna szefowa „jedynki”, Grażyna Mielnikiewicz, która planuje odejść na emeryturę.

W OPP nowym gospodarzem będzie Anna Osicka, dotychczasowa instruktorka w pracowni plastycznej.

Oni ubiegali się o reelekcję. Komisja była na "tak"

Jeśli chodzi o konkursy w pozostałych szkołach, to wygrali je dotychczasowi dyrektorzy: II LO- Małgorzata Tomaszewska, III LO - Roman Cegiełkowski, „Budowlanka” - Krzysztof Maliszewski, „Ekonomik” - Grażyna Leśniewska, Zespół Szkół Technicznych - Adam Szewczuk, SP nr 2 - Bartosz Siedlecki, SP nr 15 - Dariusz Mielcarski, Przedszkola: „Rządz” - Brygida Bagniewska, „Lotnisko” - Aleksandra Lesiak, „Tarpno” - Maria Bonk, „Kopernik” - Lucyna Szczutowska, „Śródmieście” - Hanna Czarnecka.

- Wszyscy - w świetle przepisów - są nadal kandydatami na stanowiska dyrektorów wyłonionymi w drodze konkursu - wyjaśnia naczelnik Cherek.

Teraz kandydatury zostaną przedstawione prezydentowi, do którego należy ostateczna decyzja o powołaniu.

Stawiają na nowe kierunki

- W przypadku prezentacji kandydatów, którzy ubiegali się o reelekcję pozytywnym elementem podczas prezentacji było to, że „rozliczali” się z tego co udało się im zrealizować z ich programów w odniesieniu do mijającej kadencji - zauważa Andrzej Cherek.

I podsumowuje: - Kandydaci przedstawiali też nowe pomysły na kolejne 5 lat zwłaszcza w kontekście nowej reformy. Myślą o nowych kierunkach i rozwoju zespołów nauczycielskich. O szkoleniach.

Akty powołania na stanowiska gospodarzy placówek oświatowych zostaną wręczone pod koniec wakacji.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.