Zmiany w kilku gabinetach dyrektorów szkół w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski /Polska Press
Aleksandra Pasis

Zmiany w kilku gabinetach dyrektorów szkół w Grudziądzu

Aleksandra Pasis

Nowe nazwiska pojawiły się w Zespole Szkół Mechanicznych, I LO i Ognisku Pracy Pozaszkolnej.

Zmiana nastąpi także w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Sikorskiego, ponieważ dotychczasowa dyrektor Małgorzata Szadurska, która zdecydowała się ubiegać o reelekcję nie zyskała aprobaty komisji konkursowej. Z kolei w Przedszkolu "Strzemięcin" nie było ani jednego chętnego do objęcia stanowiska szefa oddziału. W obu przypadkach, dyrektorów powoła teraz prezydent.

Zakończyły się konkursy na dyrektorów siedemnastu placówek edukacyjnych. Nie wszystkie jednak zostały rozstrzygnięte. - Większością głosów komisji została odrzucona kandydatura Małgorzaty Szadurskiej, obecnej dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych - mówi Andrzej Cherek, naczelnik wydziału edukacji i jednocześnie członek komisji konkursowej. - To była jedyna kandydatka. Zgodnie z procedurami w takim przypadku dyrektora tej placówki powoła prezydent, Robert Malinowski.

Podobnie jak w Przedszkolu „Strzemięcin”, gdzie nie było żadnego chętnego do kierowania tym oddziałem.

Powrót w I LO. Szefową Aleksandra Majkowska

Z kolei w dwóch szkołach i Ognisku Pracy Pozaszkolnej wyłoniono nowych kandydatów do pełnienia funkcji dyrektorów.

W Zespole Szkół Mechanicznych komisja konkursowa dała „zielone światło” Annie Zawistowskiej, która jest wieloletnim nauczycielem tej szkoły.

W I LO po pięcioletniej przerwie ponownie do gabinetu dyrektora wraca Aleksandra Majkowska. Tutaj o fotel gospodarza „Chrobrego” ubiegały się trzy kandydatki. Nie startowała już obecna szefowa „jedynki”, Grażyna Mielnikiewicz, która planuje odejść na emeryturę.

W OPP nowym gospodarzem będzie Anna Osicka, dotychczasowa instruktorka w pracowni plastycznej.

Oni ubiegali się o reelekcję. Komisja była na "tak"

Jeśli chodzi o konkursy w pozostałych szkołach, to wygrali je dotychczasowi dyrektorzy: II LO- Małgorzata Tomaszewska, III LO - Roman Cegiełkowski, „Budowlanka” - Krzysztof Maliszewski, „Ekonomik” - Grażyna Leśniewska, Zespół Szkół Technicznych - Adam Szewczuk, SP nr 2 - Bartosz Siedlecki, SP nr 15 - Dariusz Mielcarski, Przedszkola: „Rządz” - Brygida Bagniewska, „Lotnisko” - Aleksandra Lesiak, „Tarpno” - Maria Bonk, „Kopernik” - Lucyna Szczutowska, „Śródmieście” - Hanna Czarnecka.

- Wszyscy - w świetle przepisów - są nadal kandydatami na stanowiska dyrektorów wyłonionymi w drodze konkursu - wyjaśnia naczelnik Cherek.

Teraz kandydatury zostaną przedstawione prezydentowi, do którego należy ostateczna decyzja o powołaniu.

Stawiają na nowe kierunki

- W przypadku prezentacji kandydatów, którzy ubiegali się o reelekcję pozytywnym elementem podczas prezentacji było to, że „rozliczali” się z tego co udało się im zrealizować z ich programów w odniesieniu do mijającej kadencji - zauważa Andrzej Cherek.

I podsumowuje: - Kandydaci przedstawiali też nowe pomysły na kolejne 5 lat zwłaszcza w kontekście nowej reformy. Myślą o nowych kierunkach i rozwoju zespołów nauczycielskich. O szkoleniach.

Akty powołania na stanowiska gospodarzy placówek oświatowych zostaną wręczone pod koniec wakacji.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.