Zmiany przy Potockiego po wyprowadzce oświaty

Czytaj dalej
Fot. Paweł Miecznik
Iwona Góralczyk

Zmiany przy Potockiego po wyprowadzce oświaty

Iwona Góralczyk

Od początku bieżącego roku w żnińskim starostwie obowiązuje nowy regulamin organizacyjny. Związane jest to z utworzeniem Powiatowego Zespołu Oświaty.

A ten ma swoją siedzibę w budynku I LO przy ul. Sienkiewicza w Żninie.

Tym samym - uściślijmy - nie ma już wydziału oświaty w starostwie. Wszelkie sprawy dotyczące szkół zarządzanych przez powiat (ponadgimnazjalne, specjalna) załatwia się od 1 stycznia br. już przy Sienkiewicza.

- W PZO pracuje aktualnie 9 osób, z tym że dwie nabędą w tym roku uprawnienia emerytalne. Docelowo zostanie więc zespół 7-osobowy i to w zupełności wystarczy - skomentował Zbigniew Jaszczuk, starosta żniński. - Skład PZO to trzy osoby, które przeszły z wydziału przy Potockiego oraz pozostałe, które przeszły ze szkół, a zajmowały się księgowością, zamówieniami publicznymi i zakupami.

- „Oświata“ zajęła pomieszczenia, gdzie dawniej była księgowość w liceum oraz pomieszczenie po sklepiku szkolnym. Wcześniej wszystko wyremontowaliśmy.

- Na zabiegu zaoszczędziliśmy ok. 300 tys. zł - dodaje starosta Jaszczuk. - W mojej ocenie to dobre rozwiązanie. Obsługa szkół będzie sprawniej przebiegała. Weźmy dla przykładu zakupy. Będą potrzebne komputery? Najpierw zrobimy rozeznanie w placówkach, a dopiero złożymy zamówienie; przy większym oferta może się okazać tańsza.

Po wyprowadzce wydziału oświaty ze starostwa, zwolniły się pomieszczenia przy Potockiego. - Zawsze mówię, że budynek nie jest z gumy. A zadań przybywa. Szczególnie dotyczy to wydziału geodezji. Zadecydowaliśmy, że do jednego ze zwolnionych pomieszczeń przejdzie kierownik wspomnianego wydziału, a do kolejnego jedna z pracownic geodezji.

- Wydział urbanistyki i architektury zajął z kolei pomieszczenie do tej pory użytkowane przez kierownika geodezji.

- Dzięki przeprowadzkom udało się wygospodarować biuro, w którym - po remoncie - będzie można ustawić skaner, skierować tu stażystów i przyspieszyć prace związane z „przejściem“ całej dokumentacji geodezyjnej w układ cyfrowy. - Obecnie mamy zeskanowanych 8 tys. operatów bieżących i archiwalnych, a do zeskanowania jeszcze 23,5 tys. takich dokumentów. Musimy to zadanie zdecydowanie przyspieszyć. Dlatego, jeśli trafią się stażyści, najlepiej po budownictwie czy geodezji, to za ok. 2 mies. skierujemy ich właśnie do tej pracy.

Jak poinformował też starosta, niektóre zadania dawnego wydziału oświaty przejęli inni urzędnicy. - Rejestrację klubów sportowych prowadzi wydział zdrowia i spraw obywatelskich. Konkursy w części przejął wydział promocji, a w części również wydział zdrowia. Odbyło się to bez dodatkowego zatrudniania.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.