Zmiany na oddziale dziecięcym w Rypinie

Czytaj dalej
Fot. Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka

Zmiany na oddziale dziecięcym w Rypinie

Karolina Rokitnicka

18 łóżek, aparat EKG i kardiomonitor otrzymał rypiński szpital od WOŚP. W najbliższym czasie oddział dziecięcy przejdzie gruntowny remont.

Tegoroczny 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dedykowany ratowaniu życia i zdrowia na oddziałach pediatrycznych. Dzięki tej akcji szpital w Rypinie otrzymał sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dokładna wartość będzie znana po otrzymaniu szczegółowych dokumentów od Fundacji WOŚP.

- Do szpitala trafiło 18 specjalistycznych łóżek dla małych pacjentów. Osiem jest dla starszych dzieci, z wysuwanymi barierkami. Jest także siedem łóżeczek dla maluchów, ze szczebelkami. Ponadto otrzymaliśmy trzy łóżka regulowane pilotem. Każde z ofiarowanych łóżek wyposażone jest w materac zmywalny, wysięgniki do kroplówki i szafkę przyłóżkową z blatem bocznym – informuje dyrektor SP ZOZ w Rypinie Michał Jonczynski.

Potrzebny sprzęt

Pielęgniarka oddziałowa Alicja Grabowska dodaje: - Ten sprzęt jest bardzo praktyczny, funkcjonalny, kolorowy, jest sporo schowków na rzeczy pacjentów, są funkcje indywidualnego sterowania.

Szpital otrzymał od „Orkiestry” nie tylko łózka, ale także sprzęt diagnostyczny – aparat EKG do rozpoznawania chorób serca oraz kardiomonitor do obserwowania funkcji życiowych pacjentów.

Regularna pomoc

- To nie pierwsze dary od WOŚP dla naszego szpitala. Co roku przedstawiamy nasze potrzeby, które są w miarę możliwości realizowane przez „Orkiestrę”. To nieoceniona pomoc. Bywając w różnych szpitalach, chociażby na konferencjach, naprawdę widać jak wiele jest sprzętu zakupionego przez Fundację i oznaczonego serduszkiem – mówi ordynator oddziału dziecięcego w rypińskim szpitalu Anna Suchecka.

Wartość sprzętu przekazanego do tej pory do naszego szpitala z WOŚP, nie licząc tegorocznego, szacowana jest na ponad 500 tys. zł. Najwięcej, bo ponad 300 tys. zł w postaci sprzętu otrzymał oddział dziecięcy. Około 170 tys. zł kosztował sprzęt z WOŚP dla oddziału opiekuńczo-leczniczego.

Pół miliona wsparcia

Prezenty z WOŚP świetnie wpisały się w plany co do przebudowy oddziału dziecięcego w rypińskim szpitalu.
- Od wielu lat remont tego oddziału jest odkładany, mimo zaleceń Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Rozpoczęcie prac remontowych planowane jest na czerwiec. Wybraliśmy taki termin, gdyż latem jest mniej pacjentów i mimo remontu, oddział będzie w stanie normalnie pracować. Szacujemy, że inwestycja pochłonie około 400 tys. zł – wyjaśnia dr Michał Jonczynski.

Nowa jakość

Na oddziale pojawią się dodatkowe łazienki, sala zabiegowa będzie klimatyzowana, powstanie izolatka ze śluzą, a także zakupione zostaną łóżka dla rodziców. Przy wejściu do szpitala zlokalizowana będzie szatnia.

- Chcemy zapewnić jak najlepsze warunki małym pacjentom, ale także ich rodzicom, którzy spędzają w szpitalu sporo czasu – zapewnia dyrektor Jonczynski.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.