Zmarnowana szansa

Czytaj dalej
Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

W drugim meczu o 9. miejsce w Orlen Lidze Pałac przegrał na wyjeździe z Legionovią 1:3. Dzisiaj o godz. 19 decydujące spotkanie.

Legionovia - Pałac 3:1

Sety: 25:23, 18:25, 25:21, 25:23
LEGIONOVIA: Wójcik, Chojnacka, Smarzek, Paszek, Połeć, Gajewska, Adamek (libero) oraz Bociek, Rasińska, Grabka, Grzelak.
PAŁAC: Misiuna, Pleśnierowicz, Kuligowska, Ziółkowska, Fojucik, Krzywicka, Nowakowska (libero) oraz Minicz, Maternia, Śmieszek. Stan rywalizacji do dwóch wygranych: 1-1.

Po łatwej wygranej pałacanek 3:0 wydawało się, że już w drugim meczu załatwią sprawę i rozstrzygną rywalizację na swoją korzyść. Niestety, tak się nie stało i dziś dojdzie do decydującego, trzeciego spotkania. Można żałować, bo bydgoszczanki dwa sety - pierwszy i czwarty - przegrały minimalnie. W pierwszej partii przy stanie 18:18 straciły cztery punkty z rzędu i potem nie udało się dogonić legionowianek. Jeszcze bardziej żal czwartego seta, który dałby prawo gry w tie breaku. Pałacanki prowadziły już 18:13, ale roztrwoniły całą przewagę i w efekcie przegrały mecz. Bydgoszczanki nie musiały przegrać także trzeciego seta. Przewaga w nim przechodziła z rąk do rąk. Jednak od remisu 16:16 skuteczniejszym zespołem była ekipa z Legionowa.

Mistrzem Polski został Chemik Police. Policzanki pokonały na wyjeździe Atom Trefl Sopot 3:0 (23, 18, 23) i wygrały rywalizację 3-0. Tym samym Chemik obronił tytuł i w bieżącym sezonie zdobył podwójną koronę, bo wcześniej triumfował także w Pucharze Polski.

Brązowy medal wywalczył Impel Wrocław, który na wyjeździe pokonał Tauron Dąbrowa Górnicza 3:1 (21, 13, -19, 19) i wygrał rywalizację 3-0.

5. miejsce dla Budowlanych Łódź, które pokonały Muszyniankę 3:1 (21, -15, 23, 22) i wygrały rywalizację 2-0.

W meczu o 11. miejsce Developres SkyRes Rzeszów pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (23, 16, 22). Stan rywalizacji do dwóch wygranych: 1-1. Dziś o godz. 18, decydujący mecz.

Także dziś o 18 drugie spotkanie o 7. miejsce PTPS Piła - Aluprof Bielsko-Biała.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.