Kazimierz Fiutdzial.sportowy@pomorska.pl

Złoty sprint Dominiki

Dominika z trenerem Juhnke. Fot. facebook.pl Dominika z trenerem Juhnke.

10 medali zdobyła polska reprezentacja w ME do lat 23 oraz juniorów. Ten najcenniejszy krążek wywalczyła Dominika Włodarczyk z Zawiszy.

Mistrzostwa rozegrane w bułgarskim Płowdiw były bardzo udane dla biało-czerwonych.

Duży w tym udział mieli właśnie reprezentanci bydgoskiego klubu, którzy czterokrotnie odbierali medale. Dominika Włodarczyk w rywalizacji młodzieżowej okazała się najlepszą sprinterką. Podopieczna Macieja Juhnke w finale rywalizacji na 200 m o 0,3 sekundy wyprzedziła Belgijkę Hermien Peters, a o 0,5 Brytyjkę Emily Lewis. Włodarczyk szlakowała jeszcze czwórce na 500 m. Niestety, awaria steru pozbawiła Polki szans na kolejny krążek. Ostatecznie osada zajęła 4. miejsce za Węgierkami, Niemkami i Rosjankami.

- Ogromie się cieszę z tytułu Dominiki. Co do czwórki, to okazja do rewanżu nastąpi już za dwa tygodnie w Mińsku, podczas mistrzostw świata. Ta impreza jest dla nas najważniejsza i w niej chcemy zaprezentować się jeszcze lepiej - podsumował trener Juhnke.

Dwa medale z Bułgarii przywiózł Aleksander Kitewski. Kanadyjkarz Zawiszy, również w kategorii młodzieżowej, wywalczył wraz z Michałem Łub-niewskim, Marcelem Hołda-kiem i Arsenem Śliwińskim srebrny medal w C-4 na 200 m, zaś w C-2 na 1000 m z Hoł-dakiem zdobył brąz.

W mistrzostwach rywalizował także Martin Brzeziński. Kajakarz bydgoskiego Zawiszy w jedynce na 1000 m uplasował się na 6. pozycji, zaś w K-4 500 m zajął 5. miejsce.

W kategorii juniorek wicemistrzynią Europy w K-2 500 m została Helena Wiśniewska, której partnerką była Julia Olszewska. Polki przegrały jedynie z Serbkami, a wyprzedziły nieznacznie Węgierki. Czwórka z Wiśniewską w składzie zajęła 7. miejsce.

Autor: Kazimierz Fiut