Zjechali na czymkolwiek

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Zjechali na czymkolwiek

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Pogoda dopisała, a warunki na Stefanowym Stoku w Myślęcinku były idealne. Podczas VI Mistrzostw Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych w narciarstwie zjazdowym wystartowało sześć drużyn.

- Impreza się udała - mówi Sandra Tyczyno, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. - Najlepsi okazali się uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego i to oni zdobyli Puchar Dyrektora IV LO.

W zmaganiach drużynowych na drugim miejscu uplasowało się pierwsze liceum, a na trzecim „czwórka”. Narciarze rywalizowali również indywidualnie. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Sylwia Kapuścińska z „czwórki”, a chłopców Marek Grzelak z „siódemki”. - Zawody polegały na pokonaniu slalomu w jak najkrótszym czasie - wyjaśnia Rafał Szulakowski, nauczyciel wychowania fizycznego z IV LO. - Wszystko wyszło znakomicie i na pewno w przyszłym roku również zorganizujemy mistrzostwa.

Nauczyciele i uczniowie mieli dwa tygodnie na zbudowanie pojazdów, które wzięły udział w „Zjeździe na Czymkolwiek”. - Tutaj wystartowało 9 drużyn, ale nie wszystkim udało się dotrzeć do mety - śmieje się Szulakowski. - Część pojazdów się rozpadła.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.