Zjazd Rodzinny w mgoskim Domu Pomocy Społecznej był udany

Czytaj dalej
Fot. DPS Mgoszcz
Monika Smól

Zjazd Rodzinny w mgoskim Domu Pomocy Społecznej był udany

Monika Smól

- Jest to najbardziej wyczekiwane wydarzenie w życiu naszego domu - mówi Robert Kościński, instruktor w DPS w Mgoszczu. - Czas spędzony z bliskimi jest bezcenny, dlatego zjeżdżają się goście z całego kraju.

Zaprezentowano najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia mieszkańców DPS-u, tradycyjnie „Stokrotki” wystawiły spektakl - tym razem „Królewna Śmieszka”, wyświetlono film z ich udziałem - „Śpiąca Królewna”. Czynna była wystawę prac mieszkańców, korzystano z przejażdżek bryczką, próbowano sił na strzelnicy i szczęścia w loterii fantowej. Najmłodsi szaleli na placu zabaw.

Tradycyjnie, zjazd połączono z piknikiem integracyjnym dla mieszkańców wsi. Tym razem zdominowały go piłkarskie emocje. W piknikowej strefie kibica zasiadła liczna grupa fanów piłki nożnej. Do rywalizacji w różnych konkurencjach sportowych zaproszono dzieci. Z kolei dorośli mierzyli się w konkurencji „Taxi Gool!”, przeciąganiu liny i konkursie strzeleckim o nagrodę wójta gminy Lisewo. Młodszą grupę przyciągnęły występy karaoke.

- Nie brakowało stoisk z pysznym jadłem, gdzie królowały holenderskie frykadele - dodaje Robert Kościński. - A to między innymi dzięki przedstawicielom Stowarzyszenia Zeeland Helpt Polen z Holandii. Strażacy z OSP Lisewo, aby choć odrobinę ochłodzić gorącą atmosferę jaka panowała w naszym parku, rozstawili deszczownię. Całość imprezy zamknęła zabawa taneczna przy muzyce zespołu Black&White.

Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Pro Bono Hominis - Dla Dobra Człowieka i DPS w Mgoszczu.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.