Zimowe przygotowania

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Monika Smól

Zimowe przygotowania

Monika Smól

Zawodnicy sekcji lekkoatletyki Chojniczanki Chojnice przebywają właśnie w Zakopanem. Od soboty trwa tam zimowy obóz sportowy.

Podczas obozu miłośnicy królowej sportu przygotowują się do kolejnych startów. Liczna grupa na treningi wykorzystuje także okres zimowego odpoczynku od szkoły. Maszerują po Dolinie Chochołowskiej, zażywają świeżego powietrza i w innych niż na nizinnym terenie warunkach hartują swoją kondycję.

Obóz zimowy zaplanowano na tydzień, potrwa zatem do soboty. Właśnie w sobotę zawodnicy Chojniczanki rywalizowali w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale. Na dystansie 300 metrów Aleksander Szyca osiągnął czas 38.08, z kolei jego klubowy kolegą Bartosz Krauze 600 metrów przebiegł w 1.26.76. Dzień później, także w Spale, przeprowadzono spra-wdzian PZLA 2016. Na dystansie 60 metrów wystartował Damian Gierszewski. Na mecie pojawił się po 6.94 minuty.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.