Zimowe granie rozgrzewa atmosferę

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Zimowe granie rozgrzewa atmosferę

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Prawie wszyscy znają je na pamięć. I również prawie wszyscy lubią ich słuchać i śpiewać je. Z graniem bywa różnie. To wyższa szkoła jazdy.

W Centrum Kultury i Biblioteki odbył się niecodzienny koncert zimowy w wykonaniu uczniów klasy fortepianu Katarzyny Schefler. Pianistki przygotowały przepiękne kolędy. Jako pierwsza wystąpiła Apolonia Peplińska, która zagrała Bóg się rodzi, Gdy śliczna Panna, i Przybieżeli do Betlejem. Po niej Dominika Lubińska wykonała Dzisiaj w Betlejem, Mędrcy świata, a Wśród nocnej ciszy na cztery ręce wspólnie z Zosią Gierszewską.

Kolejną dobrze zapowiadającą się pianistką była mała Kaja Goebel, która zagrała Jezus malusieńki, a po niej jej siostra Michalina Goebel przypomniała kolędę Oj, maluśki, maluśki i Anioł pasterzom mówił. Tego popołudnia jeszcze jeden rodzinny duet zagrał zebranym kolędy. Były to siostry Kinga i Natalie Sikorskie. Sześcioletnia Kinga zagrała Wesołą nowinę, natomiast jej siostra Pójdźmy wszyscy do stajenki i Bóg się rodzi w bogatym opracowaniu harmonicznym.

Z kolei Natalia Kiedrowska swoje umiejętności nauki gry na fortepianie pokazała, grając aż pięć kolęd: Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem, Cicha noc, Jingle bells - amerykańską pastorałkę oraz W żłobie leży. Wyjątkowy nastrój koncertu uświetniła Daria Prądzińska, która wykonała Przybieżeli do Betlejem, a wspólnie z Zosią Gierszewską utwór Wśród nocnej ciszy zagrały w opracowaniu na cztery ręce. Na sam koniec spotkania Zosia Gierszewska już sama zagrała zebranym kilka kolęd.

Było też 100 lat dla solenizantki Katarzyny Schefler.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.