Zimą pan Piotr jeździł do przyszłej żony na nartach

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Zimą pan Piotr jeździł do przyszłej żony na nartach

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Wczoraj w Urzędzie Gminy wójt Zbigniew Szczepański wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie Teresie i Piotrowi Schneiderom.

Pan Piotr do swojej ukochanej Teresy często chodził pieszo. A zimą trasę z Chojnic do Nowej Cerkwi zdarzało mu się pokonać na nartach. Od 51 lat są już małżeństwem. Na uroczystość przybyli najbliżsi jubilatów - m.in. córka, wnukowie i prawnukowie.

Pan Piotr mieszkał w Chojnicach, a pani Teresa w Nowej Cerkwi. Poznali się właśnie w Nowej Cerkwi na zabawie. Mimo że dzieliło ich kilka kilometrów, to dla pana Piotra nie byłą to przeszkoda, by dotrzeć do ukochanej. Autobusem, pieszo czy nawet na nartach - środek lokomocji był tu drugorzędny. Później było wojsko, a po nim, po około pięciu latach znajomości jubilaci wzięli ślub. Było to już ponad 50 lat temu.

Jubilat pracował w Stoczni Jachtowej, potem w Rejonie Dróg Publicznych, Chojnickich Fabrykach Mebli oraz w firmie Janpa. Łącznie w pracy zawodowej spędził 42 lata. Pani Teresa pracowała w gospodarstwie rolnym rodziców, a potem w żłobku.

Państwo jubilaci mieszkają w Nowej Cerkwi. Wychowali dwóch synów i córkę. Doczekali się jedenaściorga wnucząt i czworga prawnucząt. Pan Piotr zabiera ich czasami na ryby, które są teraz jego pasją. Pani Teresa relaksuje się, pracując w ogrodzie. - Życzę wam zdrowia, szczęścia i pomyślności, ale również miłości rodziny - powiedział wójt Zbigniew Szczepański.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.