Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Ziemia świecka ma potencjał turystyczny

Spośród broszur rozdawanych na świeckim stoisku największą popularnością cieszyły się mapy ze szlakami rowerowymi. Fot. archiwum starostwa Spośród broszur rozdawanych na świeckim stoisku największą popularnością cieszyły się mapy ze szlakami rowerowymi.
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń z powiatu świeckiego zaprezentowali go na targach regionów Tour Salon w Poznaniu.

Za całość stoiska na Międzynarodowych Targach Poznańskich odpowiadało Starostwo Powiatowe w Świeciu.

Zaproszeni przedstawiciele ziemi świeckiej zachęcali do odkrywania jej tajemnic od piątku do niedzieli, 12-14 lutego.

- Zaprosiliśmy do prezentacji wszystkie gminy - mówi Iwona Karolewska, sekretarz powiatu. - Nasza obecność tutaj wynika z faktu członkostwa w Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Na początku zwiedzający mylili Świecie ze Świeckiem, ale szybko byli z błędu wyprowadzani dzięki staraniom poszczególnych wystawców.

W piątek prezentowały się m.in. panie z kół gospodyń wiejskich gminy Jeżewo. Zachwyciły wszystkich kociewskimi smakami. Kuba Stelągowski ze świeckiej Izby Regionalnej prezentował zabytki Świecia, na czele z zamkiem.

Natomiast w niedzielę promowano powiat świecki jako region umożliwiający rozwijanie sportowych pasji. - Zaprosiliśmy trenerów nordic walking z Osia, którzy zachwalali swoje trasy - mówi Karolewska. - Jak ciepłe bułki rozchodziły się nasze mapy ze szlakami rowerowymi.

Pytano też o trasy kajakowe. - Będziemy myśleć nad specjalną mapą, żeby było widać na nich coś więcej niż tylko spływ Wdą.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.