Zgubiłeś dowód osobisty albo ktoś Ci go ukradł? Już nie musisz tego zgłosić w urzędzie

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

Zgubiłeś dowód osobisty albo ktoś Ci go ukradł? Już nie musisz tego zgłosić w urzędzie

Małgorzata Stempinska

Obecnie wystarczy tylko samo zgłoszenie na policji, by odpowiedni zapis o unieważnieniu dokumentu trafił do Rejestru Dowodów Osobistych. Zatem nie musimy się już fatygować do urzędu.

Od 4 marca jest łatwiej. - Jeśli zgłosimy kradzież dowodu na policji, informacja na ten temat od razu pojawia się w Rejestrze Dowodów Osobistych. A to oznacza, że nie musimy iść do urzędu. Urząd już wszystko wie. Mała zmiana, a cieszy. Już w pierwszym dniu działania nowego systemu policja unieważniła w ten sposób 28 dowodów - informują w biurze prasowym Ministerstwa Cyfryzacji.

Przed zmianą przepisów konieczne było osobne zgłoszenie utraty dokumentu w urzędzie. Można to było zrobić online za pośrednictwem usługi „Zgłoś utratę dowodu osobistego” lub osobiście  w urzędzie. 

O szczegółach czytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.