Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Zgasić Gwiazdę w derby

Wang Yang (w głębi),  jeden z dwóch liderów Olimpii-Unii , w zwycięskim pojedynku z 45. na świecie Adrienem Mattenetem (FC Saarbrücken) 3:2 (2,8,-8,-11,9). Fot. Maryla Rzeszut Wang Yang (w głębi), jeden z dwóch liderów Olimpii-Unii , w zwycięskim pojedynku z 45. na świecie Adrienem Mattenetem (FC Saarbrücken) 3:2 (2,8,-8,-11,9). Fani liczą na Wanga także jutro, w derby.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Po pokonaniu rzeszowian Olimpia-Unia Grudziądz w piątek powalczy w derby z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Faworyci - gospodarze liczą na doping.

OLIMPIA-UNIA GRUDZIĄDZ - AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA 3:1

OLIMPIA-UNIA: Wang Yang 2, Szymon Malicki
POLITECHNIKA: Tomislav Kolarek
WYNIKI: Wang Yang - Tomasz Lewandowski 3:2 (-5,6,-14,4,3), Jarosław Żmudenko - Tomislav Kolarek 2:3 (-9,4,-8,8,-7), Szymon Malicki - Mateusz Gołębiowski 3:2 (-7,-12,10,6,7), Wang Yang- Tomislav Kolarek 3:0 (6, 8, 7)

W ekipie grudziądzkiej zabrakło Kaiia Konishi (Yoshidy), który w miniony weekend walczył z powodzeniem w World Tour German Open i doszedł do ćwierćfinału turnieju głównego singla. Jednak bez Japończyka i z zawodnikiem I-ligowym w składzie Olimpia-Unia poradziła sobie bez problemu.

W barwach Politechniki grali byli zawodnicy Olimpii-Unii: Tomasz Lewandowski, Mateusz Gołębiowski i Tomislav Kolarek. Ta trójka czuje się w hali przy ul. Piłsudskiego jak w domu. Mecz rozpoczął się więc od bardzo zaciętych pojedynków. Trzy kolejne partie były wyrównane, każda po 5 setów i emocji nie brakowało.

Ważne zwycięstwo odniósł na otwarcie meczu Wang Yang, lider Olimpii-Unii. Lewandowski stawiał mu niesamowity opór , jednak w 4. i 5. secie już na tle Wanga nie istniał.

W 2. pojedynku meczu Żmudenko minimalnie uległ Kolarkowi. Przy stanie meczu 1:1 dobrze spisał się w barwach gru-dziądzan Malicki (wychowanek Olimpii-Unii), który w tym sezonie głównie wspiera naszą drużynę I-ligową. Ograł Gołę-biowskiego 3:2 i umożliwił gospodarzom wygranie meczu za 3 punkty. Wang Yang bowiem nie miał problemu z pokonaniem Kolarka 3:0 i ustaleniem wyniku całego spotkania na 3:1.

Już 5 lutego w hali Olimpii kibiców czekają kolejne emocje. Województwo kujawsko-pomorskie ma we Wschodzący Białystok Superlidze aż trzy drużyny (jest też Energa Manekin Toruń). Dzięki temu dwa razy w Grudziądzu możemy oglądać derby regionu.

W składzie Zooleszcz Gwiazdy zagrają zapewne: Węgier Adam Pattantyus (zajmuje 84. miejsce w światowym rankingu), Brytyjczyk Andrew Baggaley (159.) i Artur Białek.

Tymczasem Yoshida (lider Olimpii-Unii) po German Open awansował w światowym rankingu ITTF aż o 18 miejsc! Zajmuje dziś 38. lokatę. Wang jest na 55. a Żmudenko na 127.

Początek derby w piątek, w hali przy ul. Piłsudskiego, godz. 18. Wstęp wolny.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.