Zespół Radojewiczanie najlepszy w powiecie

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane/OKiT
Dariusz Nawrocki

Zespół Radojewiczanie najlepszy w powiecie

Dariusz Nawrocki

W sobotę na rynku w Gniewkowie odbył się VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych im. Zbigniewa Winieckiego.

Wystartowało 9 zespołów: Złotniczanki, Wierzcho-sławiczanie, Piotrkowianie, Nadgoplański Zespół Folklorystyczny z Kruszwicy, Radojewiczanie, Bronisławianki, Gniewkowianie, Kłopo-cianki i Solecczanie.

Występy zespołów oceniało jury w składzie: Janina Sikorska - dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Agnieszka Kostrzewa z Muzeum Etnograficznego w Toruniu oraz Urszula Winiecka - żona zmarłego pomysłodawcy tego przeglądu. Ostatecznie zwyciężyli Radojewiczanie. Drugie miejsce przyznano Złotniczankom, a trzecie Kłopociankom. Nagroda publiczności powędrowała do Radojewiczan. Natomiast zespół Bronisławianki otrzymał specjalną nagrodę księdza dziekana Jerzego Nowaka dla zespołu o najkrótszym stażu.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.