Zemsta na narodzie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Jacek Deptuła

Zemsta na narodzie

Jacek Deptuła

O patowej sytuacji związanej z Trybunałem Konstytucyjnym nie warto nawet pisać. Jest jak u Sienkiewicza: "Ha - rzekł Zagłoba - złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma".

Niczym w Sejmie - jednemu w sytuacji konfliktowej wydaje się, że wygrał, ale w rzeczywistości pod innym względem druga strona ma nad nim przewagę. Tylko jedno jest pewne: Jarosław Kaczyński spełnia swe zapowiedzi sprzed dwóch lat, kiedy powiedział, że nie może być tak, by jacyś tam sędziowie Trybunału decydowali, co jest dobre dla narodu. Ot i wszystko.

Ale o tym, że zaczynamy żyć w cyrku Monty Pythona świadczą inne wydarzenia.

W Bydgoszczy trwa zakrojona na szeroką skalę akcja żandarmerii i kontrwywiadu wojskowego. Gra idzie o najwyższą stawkę. W niedzielę, po mszy dziękczynnej z okazji 24. rocznicy powstania Radia Maryja, nieznani sprawcy przebili opony w samochodach księży, gości z PiS oraz podłożyli rozbitą butelkę pod koło wozu wiceministra obrony Bartosza Kownackiego! Sądząc po zaangażowaniu kontrwywiadu wojskowego, opony podziurawili agenci obcego wywiadu.

W grę wchodzą Sowieci (Kownacki związany jest z rodziną smoleńską) albo Żydzi, za którymi nie przepada o. Tadeusz. "Mówimy o prawdzie, tak się mszczą (...) Ktoś mógłby nawet stracić życie. Służby i policja powinny znaleźć sprawców. Zobaczymy czy znajdą. Oni chcą zabetonować tamten układ złodziejsko-korupcyjny, antypolski".

I taka jest prawda. Potwierdził to wiceminister Kownacki, przypominając zabójstwo Marka Rosiaka w Łodzi... Dostało się też bydgoskiej policji, która nie ochraniała mszy. Sytuacja jest więc klarowna - w Bydgoszczy działa obca agentura, zapewne powiązana z wojskiem i policją, ukrywająca się pod płaszczykiem zwykłej chuliganerii.

Zgadzam się z o. Tadeuszem Rydzykiem, który przekonuje, że "to było przeciwko narodowi". Zupełnie tak, jak krytyka rządu PiS.

Jacek Deptuła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.