Żegna się z jednostką

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Żegna się z jednostką

Katarzyna Pomianowska

Mariusz Lewandowski, dotychczasowy komendant powiatowej policji kończy pracę w brodnickiej jednostce. Kto go zastąpi?

- Na razie nie wiemy, kto zastąpi naszego szefa - zapewnia Agnieszka Łukaszewska, rzecznik brodnickiej policji.

28 lat w policji, w tym dziewięć - w Brodnicy

Przypomnijmy, że Mariusz Lewandowski z policją związany jest od 1988 r. Zaczynał jako funkcjonariusz sekcji ruchu drogowego w Wąbrzeźnie, gdzie awansował do stanowiska Naczelnika Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego. Później przez rok pracował jako dyżurny w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z kolei, z Brodnicą związany jest od 15 marca 2007 r. Wówczas objął funkcję zastępcy komendanta i odpowiadał za pracę całego pionu prewencji. W lutym 2013 roku został powołany na komendanta brodnickiej jednostki (w miejsce odchodzącego wówczas na emeryturę Andrzeja Rogalskiego).

Nowy szef? Poznamy niebawem

Mariusz Lewandowski - po trzech latach na najwyższym stanowisku - oficjalnie pożegna się z KPP w Brodnicy w najbliższy poniedziałek, 16 maja. Wówczas policjanci powinni poznać nazwisko nowego szefa.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.