Żebyśmy mogli bezpiecznie świętować Wielkanoc, te służby będą na posterunku

Czytaj dalej
Fot. archiwum/Jarosław Jakubiak
Katarzyna Paczewska

Żebyśmy mogli bezpiecznie świętować Wielkanoc, te służby będą na posterunku

Katarzyna Paczewska

24 godziny na dobę, nawet w święta, są na służbie. Czekają na sygnały o prawdziwych, niebezpiecznych zdarzeniach i awariach. Do kogo dzwonić w razie niespodziewanego zdarzenia?

Wśród służb, które pracują w Wielkanoc, są np. policjanci, strażacy i strażnicy miejscy. Przypominają oni m.in., by przed wyjazdem świątecznym dobrze zabezpieczyć dom. Nie zapominać o zamknięciu okien i drzwi balkonowych. A wybierając się gdzieś autem, dopasować prędkość jazdy do przepisów i warunków na drodze.

Co z pożarami? Jak podają strażacy, najczęściej dochodzi do nich przed świętami z powodu nierozwagi, pośpiechu czy zaniedbania. Przygotowując dania, nie należy zostawiać ich bez nadzoru na włączonym gazie czy kuchence elektrycznej. Pozostawienie bez dozoru rozgrzanych urządzeń elektrycznych (kuchenek gazowych, elektrycznych, piekarników i opiekaczy), a także przeciążenia instalacji elektrycznej, spowodowane włączeniem nadmiernej ilości odbiorników elektrycznych, są najczęstszymi przyczynami pożarów.

W Wielkanoc czynna będzie też bezpłatna infolinia 991 (zarówno dla Enei Operatora, jak i Energi Operatora działających w naszym województwie), pod którą można zgłaszać awarie zasilania.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.