Zdolni, wpatrzeni w gwiazdy

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Mlodecka

Zdolni, wpatrzeni w gwiazdy

Jolanta Mlodecka

Są zdolni, chętnie się uczą, wiedzą na dany temat więcej, niż ich koledzy z klasy. I tę wiedzę sprawdzają w konkursach. Z powodzeniem.

Dobry opiekun, zaplecze naukowe, zdolni uczniowie - oto recepta na sukces. W dziedzinie astronomii odnosi je Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie.

Dobrym opiekunem i świetnym nauczycielem jest Janusz Wrzesiński. Zaplecze naukowe - to otwarta kilka lat temu, jedna z pierwszych w naszym województwie, astrobaza.

Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Radziejowie systematycznie sięgają po różne nagrody w konkursach astronomicznych. Ostatnio w wojewódzkim konkursie z fizyki i astronomii. Jest on organizowany przez oddział Toruński Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i ma długoletnią tradycję. W tym konkursie Uczestnicy rozwiązywali pisemny test, składający się z 25 zadań zamkniętych i jednego obliczeniowego. Potem, pod kopułą toruńskiego Planetarium, zmierzyli się z zadaniem obserwacyjnym. Musieli między innymi rozpoznać kilka gwiazdozbiorów i ciał niebieskich na wyświetlanym obrazie nocnego nieba.

Jakub Gawroński i Paweł Malinowski uzyskali tytuł laureata. Otrzymali dyplomy za najlepsze rozwiązanie zadań obserwacyjnych, a Piotr Wiącek uzyskał tytuł finalisty.

Należy wspomnieć, że sukcesy odnoszą też uczniowie liceum. Krzysztof Lisecki został laureatem konkursu na referat z fizyki i astronomii. Będzie reprezentował województwo w finale krajowym w Grudziądzu. Uczniów przygotowuje Janusz Wrzesiński.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach pod gwiazdami!

Jolanta Mlodecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.