Maciej Czerniak

Zbrodnia i tajemnicza choroba

Oskarżonym o zabójstwo Dariusza S. grozi nawet 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Fot. Filip Kowalkowski Oskarżonym o zabójstwo Dariusza S. grozi nawet 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Maciej Czerniak

Biegli psychiatrzy i psycholog wygłosili ostrożne opinie na temat mało znanego schorzenia, na które cierpi Tobias B., oskarżony o udział w zabójstwie.

Nie znaleźliśmy tej jednostki chorobowej w międzynarodowym spisie chorób, a informacje pochodzące z internetu nie są miarodajne - powiedział wczoraj w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy Rafał Lubosik, lekarz psychiatra.

Biegły sądowy był pytany przez sąd o wpływ, jaki na oskarżonego mogło mieć wykryte u niego schorzenie zwane kryptopirolurią (KPU).

Badanie przeprowadzono w sierpniu u Tobiasa B., jednego z trzech (obok Michaela N. i Patryka R.) oskarżonych o popełnienie zabójstwa Dariusza S. Ciało tego mężczyzny znalazło latem 2015 roku dwóch pracowników leśnych, którzy prowadzili wycinkę w okolicy miejscowości Gołąbek niedaleko Cekcyna. Zwłoki były zagrzebane płytko w ziemi. Głowa Dariusza S. była owinięta workiem foliowym. Na ciele znaleziono ślady bicia i duszenia.

Jak objawia się choroba zwana KPU? Jaki wpływ mogła mieć na zachowanie oskarżonego? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych, podejmuję tematy z kręgu dziennikarstwa śledczego. Piszę tez na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.