Maciej Czerniak

Zbrodnia i tajemnicza choroba

Oskarżonym o zabójstwo Dariusza S. grozi nawet 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Fot. Filip Kowalkowski Oskarżonym o zabójstwo Dariusza S. grozi nawet 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Maciej Czerniak

Biegli psychiatrzy i psycholog wygłosili ostrożne opinie na temat mało znanego schorzenia, na które cierpi Tobias B., oskarżony o udział w zabójstwie.

Nie znaleźliśmy tej jednostki chorobowej w międzynarodowym spisie chorób, a informacje pochodzące z internetu nie są miarodajne - powiedział wczoraj w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy Rafał Lubosik, lekarz psychiatra.

Biegły sądowy był pytany przez sąd o wpływ, jaki na oskarżonego mogło mieć wykryte u niego schorzenie zwane kryptopirolurią (KPU).

Badanie przeprowadzono w sierpniu u Tobiasa B., jednego z trzech (obok Michaela N. i Patryka R.) oskarżonych o popełnienie zabójstwa Dariusza S. Ciało tego mężczyzny znalazło latem 2015 roku dwóch pracowników leśnych, którzy prowadzili wycinkę w okolicy miejscowości Gołąbek niedaleko Cekcyna. Zwłoki były zagrzebane płytko w ziemi. Głowa Dariusza S. była owinięta workiem foliowym. Na ciele znaleziono ślady bicia i duszenia.

Jak objawia się choroba zwana KPU? Jaki wpływ mogła mieć na zachowanie oskarżonego? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.