Zbiórka bardzo się udała. Są pieniądze na operację Asi

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Renata Kudeł

Zbiórka bardzo się udała. Są pieniądze na operację Asi

Renata Kudeł

Przez miesiąc trwała akcja zbiórki pieniędzy dla Asi, kikolanki z chorym serduszkiem. Udało się zebrać ponad 150 tysięcy złotych!

W miniony weekend w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie akcja charytatywna na rzecz maleńkiej Asi Lisieckiej przyciągnęła wielu ludzi dobrej woli. Jej koordynatorem był Stanisław Jagielski, radny powiatowy. - Bardzo wspierały mnie panie z Powiatowego Urzędu Pracy, koleżanki mamy chorej dziewczynki - przyznaje. - Wiele zadań wziął na siebie tata Asi, Bartłomiej Lisiecki. To wspólna akcja wielu ludzi o dobrych sercach. Efekt? Chyba aż takiego odzewu nie oczekiwaliśmy!

Jest już znany termin operacji. I jej cel

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że udało się zebrać potrzebną na operację sumę - mówi Bartłomiej Lisiecki. - To dzięki mediom, które rozpropagowały naszą akcję, dobrym sercom i szczodrobliwości wielu ludzi nasza córeczka będzie mogła pojechać do niemieckiej kliniki na operację serca, która pozwoli jej na normalne życie.

Przypomnijmy - siedmiomiesięczna Asia urodziła się ze złożoną wadą serca. Pierwszą operację przeszła mając jedenaście dni. Aby ratować jej życie rodzice zaczęli poszukiwać pomocy u autorytetów za granicą. I tak trafili na na klinikę uniwersytecką w Munster.

Rodzice Asi, mieszkańcy Kikoła, zwrócili się o pomoc do słynnego kardiochirurga profesora Edwarda Malca. Koszt operacji wyliczono na 36,5 tys. euro. - Wiemy już, że operacja będzie w lutym - mówi tata dziewczynki. Dlaczego tak późno, skoro wcześniej podkreślano, że powinna się odbyć jak najszybciej?

- Lekarze będą się starali ratować obie komory serca - mówi Bartek Lisiecki. - Dlatego dziecko musi być trochę starsze, silniejsze.

Pomogły zbiórka i wpłaty na konto fundacji

Asia, jak podkreśla jej tata, czuje się dobrze. - Widzimy, że ma kłopoty z oddechem, ale poza tym rozwija się dobrze - zapewnia. - Wraz z żoną i braciszkiem Asi, Kacperkiem, chcieliśmy podziękować wszystkim za wielkie, wielkie wsparcie.

Podziękowania należą się także naszym Czytelnikom!

Renata Kudeł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.