Zbierają książki, które potem będą czytać młodzi pacjenci

Czytaj dalej
Fot. Maciej Ciemny
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Zbierają książki, które potem będą czytać młodzi pacjenci

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Pocztowcy dali przykład mieszkańcom Świecia i sami dostarczyli do biblioteki stos książek, które trafią do szpitala psychiatrycznego.

Do końca maja pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu zbierają książki dla najmłodszych podopiecznych szpitala psychiatrycznego.

Do akcji włączyli się pocztowcy, którzy w piątek przekazali zebrane zbiory. Było to około dwustu publikacji, w większości prac popularnonaukowych dotyczących historii Polski. W ciężarówce, która dostarczyła paczkę, nie zabrakło także młodzieżowych powieści i biografii sławnych ludzi. Przez blisko dziesięć minut kilku listonoszy kursowało między samochodem a blatem bibliotekarzy.

Ci szybko postarali się o wózek, którym kilka razy musieli przewozić książki do magazynu. W międzyczasie z dwoma kartonami młodzieżowych publikacji pojawił się mężczyzna, który pragnął zachować anonimowość.

- Każdy z nas przyniósł, co miał - mówi Katarzyna Ligman, naczelnik świeckiej poczty. - Pewnie każdy, kto ma dorosłe dzieci, zgromadził też książki, z których one wyrosły. Warto się nimi podzielić. Ktoś na pewno z nich skorzysta. Pomyśleliśmy, że nie możemy pozostać obojętni na ten apel.

Akcję wyposażenia oddziału dziecięcego szpitala psychiatrycznego w książki zainicjowali świeccy bibliotekarze.

Mają odłożone już dwie półki pełne pozycji, które przekażą z końcem miesiąca najstarszej lecznicy w Świeciu.

Okazuje się, że młodzi pacjenci, którzy tam trafiają, z chęcią sięgają do lektury, ale nie mają biblioteki. Dotychczas korzystali z zaangażowania jednego terapeuty, który wypożyczał im książki na własną kartę, ale odszedł z pracy.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.