Zawisza Bydgoszcz przed Polonią

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Adam Szczęśniak

Zawisza Bydgoszcz przed Polonią

Adam Szczęśniak

W Koronowo Cup w ostatnich dniach rywalizowali piłkarze urodzeni w 2005 r. W dwóch grupach zmierzyło się 10 ekip. Najlepszy okazał się Zawisza.

Po serii gier w 2 grupach do fazy finałowej, rozgrywanej również w grupach (złotej i srebrnej), awansowało 5 najlepszych ekip. Po eliminacjach wydawało się, że walka o zwycięstwo rozstrzygnie się między Polonią i Zawiszą, ale sporo zamieszania wywołała Wisełka Solec, która co prawda uległa Zawiszy 1:2, ale w meczu z Polonią zdobyła bramkę i prowadziła na… 10 sekund przed końcem. Wówczas gracze Polonii doprowadzili do remisu i to oni uplasowali się za Zawiszą.

Trzy najlepsze ekipy i wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary, statuetki i medale ufundowane przez Gminę Koronowo oraz nagrody rzeczowe (wsparcie Bank Spółdzielczy Koronowo, Salonik Piłkarski Golden Goal, Akomputer.pl).

Atrakcyjnymi przerywnikami były występy freestylerów Pawła Skóry i Dawida Krzyżkowskiego.

Klasyfikacja orlików: 1. SMS 15 WKS Zawisza Bydgoszcz, 2. Polonia Bydgoszcz, 3. Wisełka Solec, 4. Gwiazda Bydgoszcz, 6. Chemik Bydgoszcz, 8. Wisełka-Protector Fordon, 9. Victoria Koronowo.

Najlepszy strzelec Paweł Brzeziński (Victoria) - 8 goli, a bramkarz Andrzej Nowak (Wisełka).

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.