Zawisza bez WKS [oś czasu]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Dariusz Knopik

Zawisza bez WKS [oś czasu]

Dariusz Knopik

17 października spółka WKS Zawisza Bydgoszcz zostanie wykluczona ze struktur Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza.

Władze CWZS Zawisza poinformowały, że na 17 października zwołane zostało Nadzwyczajne Walne Zebranie, podczas którego ma zostać podjęta uchwała o wykluczeniu ze struktur związku spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA.

Przypomnijmy, że spółka została powołana w 2008 roku, kiedy zespół seniorów awansował na szczebel centralny rozgrywek. Została założona przez Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza oraz miasto Bydgoszcz, które było większościowym udziałowcem.

W 2011 r., kiedy Zawisza awansował do I ligi, miasto sprzedało większość swoich udziałów Radosławowi Osuchowi. On po 5 latach sprzedał swoje udziały Arturowi Czarneckiemu. W międzyczasie spółka nie uzyskała licencji na grę w I lidze, a następnie nie starała się o licencję na grę w niższych klasach rozgrywkowych

Ostatecznie Zawisza wstępuje w B klasie, ale pod szyldem SP Zawisza, które podjęło się odbudowy seniorskiego futbolu. Zespół rozgrywa swoje mecze w Potulicach, bo nikt nie chciał wynająć stowarzyszeniu boiska w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że w zeszłym roku CWZS wykluczył ze swych struktur także SP Zawisza. To oznacza, że w klubie przy Gdańskiej nie ma żadnej sekcji piłkarskiej o nazwie Zawisza. Szkolenie dzieci i młodzieży prowadzi MUKS CWZS, a w strukturach związku jest Budowlany KS prowadzący szkolenie dzieci i młodzieży oraz mający zespół seniorów w V lidze.

Dariusz Knopik

W "Pomorskiej" od 2008 roku. Wcześniej przez 10 lat w "Przeglądzie Sportowym" oraz dwa lata w "Ilustrowanym Kurierze Polskim". Piszę o głównie o grach zespołowych, najwięcej o piłce nożnej, siatkówce i koszykówce. Zawisza, Olimpia, Chojniczanka, Pałac i BKS Visła oraz Enea Astoria to zespoły, które "mam najczęściej na tapecie". Opisuję także wielkie wydarzenia związane z futbolem i siatkówką, w tym także sukcesy i porażki polskich drużyn, a także reprezentacji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.