Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Zatrzęsienie chętnych. Tylko dwa etaty

Agnieszka Lewińska z MOPS mówi, że dadzą radę z 500 plus. Fot. Maria Eichler Agnieszka Lewińska z MOPS mówi, że dadzą radę z 500 plus.
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

64 osoby zgłosiły się do konkursu na dwa stanowiska referenta w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chojnicach. Pierwszy odsiew - 29 chętnych.

Aż 64 osoby zgłosiły się do MOPS, by ubiegać się o stanowisko referenta w konkursie, który trzeba było ogłosić w związku z wejściem w życie ustawy 500 plus.

Pierwsze sito dało szansę na ubieganie się o pracę 35 osobom, które dostały zaproszenie na test składający się z 35 pytań. W piątek, kiedy kontaktowaliśmy się z dyrekcją MOPS, nie było jeszcze wiadomo, kto przejdzie do drugiego etapu. - Wybierzemy dziesięć osób - potwierdziła dyrektorka Elżbieta Szczepańska. - A z nich po rozmowie kwalifikacyjnej zostanie dwójka.

Dziś właśnie rozmowy kwalifikacyjne i pewnie jutro będzie wiadomo, kto się cieszy z pracy w tej instytucji.

- Od tego tygodnia będziemy wydawali wnioski związane z programem 500 plus - zapowiada Agnieszka Lewińska, kierowniczka działu świadczeń rodzinnych i programu 500 plus. - A realizacja tak jak w całej Polsce od 1 kwietnia.

Osoby, które dostaną pracę w MOPS, zostaną przeszkolone. Jeszcze na razie MOPS jakoś mieści się w dotychczasowych biurach, ale nie da się ukryć, że warunki lokalowe się pogarszają. - Większość klientów wybierze zapewne papierową drogę - dodaje szefowa działu. - A to oznacza problem...

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.