Zatrudnij młodych, dostaniesz pieniądze

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Zatrudnij młodych, dostaniesz pieniądze

Małgorzata Goździalska

Bezrobotni w wieku do 30. lat mają większe szanse na pracę we Włocławku.

Bezrobotni w wieku do 30. roku życia mają w tym roku większe szanse na pracę, niż w latach minionych. Są bowiem pieniądze na ich zatrudnienie - refundację wynagrodzenia i składki ZUS.

To nowość! W tym roku Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku - obok pieniędzy na promocję zatrudnienia i aktywizację zawodową, z których organizowane będą m.in. szkolenia, staże zawodowe, roboty publiczne, prace interwencyjne - dostanie także fundusze na refundację wynagrodzenia i opłacenie składek ZUS dla pracodawców, którzy zatrudnią bezrobotnych do 30. roku życia.

Na tę ostatnią formę wsparcia Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku otrzyma w tym roku ponad 5 mln 600 tys. złotych. - Powinno to wystarczyć na zatrudnienie od 300 do 400 bezrobotnych - szacuje Bożena Stępniewska, dyrektor włocławskiego PUP.

Pracodawca będzie przez rok otrzymywać pieniądze na pensję - 1850 złotych brutto i składki ZUS. Potem zobowiązany jest przez rok do dalszego zatrudnienia. Ale przez kolejny rok sam ponosić będzie koszty związane z zatrudnieniem. Ale warunek: pracodawca, który ubiega się o pieniądze, nie może w ostatnich sześciu miesiącach zmniejszyć w swojej firmie zatrudnienia.

Jak powiedziała nam dyrektor Stępniewska, zainteresowanie ze strony pracodawców zatrudnieniem bezrobotnych do 30. roku życia jest spore. - Mamy już kilkanaście wniosków, ale należy się spodziewać kolejnych, bo telefonów w tej sprawie było kilkadziesiąt - dodaje.

Na promocje zatrudnienia i takie formy aktywizacji bezrobotnych jak staże zawodowe, roboty publiczne, prace interwencyjne, pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej PUP we Włocławku będzie miał ponad 32 miliony złotych. Dla bezrobotnych do 30 roku życia będą ponadto bony stażowe, zatrudnieniowe, na zasiedlenie. Jest więc szansa na to, że zatrudnienie w tej grupie bezrobotnych spadnie. A jest to grupa najliczniejsza.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.