Zatrudnienie w Kujawsko-Pomorskim ciągle w górę

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Karina Obara

Zatrudnienie w Kujawsko-Pomorskim ciągle w górę

Karina Obara

W ubiegłym roku o trzy proc. wzrosło zatrudnienie w przedsiębiorstwach naszego województwa. Wciąż najgorsza sytuacja jest w regionie włocławskim.

Podczas wczorajszej sesji Sejmiku radni zastanawiali się, co zrobić z bezrobociem w miejscowościach otaczających Włocławek. Południe województwa doczekało się nawet specjalnej ekspertyzy, z której wynika, że nie ma jednej przyczyny najwyższego bezrobocia na tym obszarze.

Co pan zrobił?

- Nakłada się na to to słaby przemysł w tych okolicach, postawy wobec pracy, jakość tworzonych miejsc pracy, ale i historia - mówił Artur Janas, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Bezrobocie w województwie kujawsko-pomorskim jest najniższe od lat. Dlaczego więc utrwala się niekorzystna struktura społeczno-ekonomiczna osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy? O tym w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polityka, psychologia i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane i dlatego fascynują mnie dziennikarsko. To, co ludzie wyprawiają na tych polach jest warte pokazania. Zdanie niech każdy wyrobi sobie sam:-)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.