Zaszła zmiana warty w urzędzie wojewódzkim [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Maciej Czerniak

Zaszła zmiana warty w urzędzie wojewódzkim [zdjęcia]

Maciej Czerniak

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wymienił pięciu dyrektorów w urzędzie. Wśród nowych szefów wydziałów jest były policjant.

Powołania nowym dyrektorom Mikołaj Bogdanowicz wręczył wczoraj w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Na podstawie zmiany ustawy o służbie cywilnej stanowiska wygasły trzem osobom, cztery zostały przeniesione na niższe stanowiska głównych specjalistów w urzędzie, w jednym wydziale jest pełniący obowiązki dyrektor - wyjaśnia Jarosław Jakubowski, rzecznik prasowy wojewody. - Dwa wydziały zostaną prawdopodobnie zlikwidowane, co skutkuje oszczędnością na trzech stanowiskach dyrektorskich.

Fala zmian w kadrze kierowniczej urzędu to też efekt obowiązującej od niedawna zmienionej ustawy o służbie cywilnej. Na jej mocy np. nowym dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego został wczoraj Jakub Wawrzyniak. Zastąpił dotychczasowego szefa wydziału, Lecha Wesołowskiego.

Wawrzyniak to były policjant. W służbie był od 1993 roku. W 2004 roku został powołany na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta powiatowego w Inowrocławiu, a od 2008 do 2011 roku był szefem inowrocławskiej komendy.

- To osoba ambitna i świetnie przygotowana do pełnienia tej funkcji - przekonywał wczoraj wojewoda Bogdanowicz. - Szczególnie jeśli chodzi o niuanse pracy operacyjnej policji. On to po prostu wie z doświadczenia. A jednym z najważniejszych zadań, jakie stawiamy sobie w dziedzinie bezpieczeństwa, jest właśnie dobra współpraca z policją.

Pewne zmiany kadrowe w urzędzie wojewódzkim nastąpiły już wcześniej. W styczniu ze stanowiskiem dyrektora generalnego pożegnał się długoletni pracownik urzędu Andrzej Baranowski. Po krótkim zastępstwie Krzysztofa Smoczyka, szefa inwestycji, stanowisko objęła Paulina Wenderlich, z zawodu radca prawny.

- Panu Andrzejowi Baranowskiemu zaproponowaliśmy przejście na stanowisko radcy urzędu. Przyjął tę propozycję. Teraz przebywa na urlopie, ponieważ tych dni urlopu miał bardzo dużo do wykorzystania - wyjaśnia Bogdanowicz.

Nowa ustawa o służbie cywilnej daje szerokie pole manewru w zakresie mianowania nowej kadry urzędniczej. Wojewoda jednak zapewnia, że względy polityczne nie grały tu roli: - Odpowiedzialność polityczną ponoszę ja, a dyrektorzy mają pracować merytorycznie.

Jedną z osób, które wczoraj otrzymały nominacje, choć wcześniej nie pracowały w urzędzie, jest również Tomasz Łapicz, nowy szef biura wojewody. Prowadził firmę marketingową, jest prezesem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Murzynko i służy w tamtejszej OSP.

- To moja prawa ręka. To osoba merytoryczna i wyważona.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.