Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zastępowała komornika, który usłyszał zarzuty. Teraz sama zostanie wydalona z zawodu?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Norbert Kowalski

Zastępowała komornika, który usłyszał zarzuty. Teraz sama zostanie wydalona z zawodu?

Norbert Kowalski

Kolejny komornik z Poznania może mieć problemy. Ewa Szuber-Bednarz została zawieszona w pracy, a do Krajowej Rady Komorniczej wpłynął wniosek o jej wydalenie z zawodu m.in. z powodu rzekomych nieprawidłowości finansowych i błędów w pracy. Ona sama przekonuje, że działała zgodnie z prawem , a zarzuty izby komorniczej są bezpodstawne.

– Rada Izby Komorniczej złożyła do Krajowej Rady Komorniczej wnioski o o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego i wydalenie z zawodu pani Ewy Szuber-Bednarz z uwagi na nieprawidłowości w kancelarii – mówi Marek Grzelak, rzecznik Rady Izby Komorniczej w Poznaniu.

Zastępca Konrada C. wydalony?

Po tym jak w przeszłości z zawodu komornika zostali wyrzuceni Michał R. oraz Konrad C., teraz kolejny komornik z Poznania może stracić zawód. To Ewa Szuber-Bednarz, która była zastępcą w kancelarii... Konrada C.

Poznańska Rada Izby Komorniczej twierdzi, że w dwóch kancelariach, którymi kierowała Ewa Szuber-Bednarz (jej własnej oraz w kancelarii Konrada C., którą zarządzała jako zastępca) miały mieć miejsce m.in. nieprawidłowości finansowe, zaś sama komornik miała źle wykonywać swoje obowiązki.

Do takich wniosków przedstawiciele izby doszli po kontrolach, które przeprowadzili kilka miesięcy temu.

Czytaj też: Były komornik skazany na ponad trzy lata więzienia

W przypadku kancelarii Konrada C., przedstawiciele izby komorniczej argumentowali, że jej likwidacja (którą przeprowadzała Ewa Szuber-Bednarz) przebiegała nieprawidłowo. Obecnie ma za to odpowiadać komornik Jakub Witosławski, który jest kolejnym zastępcą w kancelarii Konrada C.

Jak sprawę komentuje zawieszony komornik? Przeczytasz w dalszej częsci artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.