Zastępcą szefa szpitala przestanie być m.in. Małgorzata Kufel

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(DXC) redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Zastępcą szefa szpitala przestanie być m.in. Małgorzata Kufel

(DXC) redakcja.grudziadz@pomorska.pl

- Decyzję dyrektora przyjęłam ze spokojem. Nadal będę pracować w szpitalu, wrócę do spraw związanych z zarządzaniem jakością - mówi Małgorzata Kufel, która w lecznicy zastępcą grudziądzkiego dyrektora ds. pielęgniarstwa była od kilkunastu lat.

Jak informuje Marek Nowak, dyrektor szpitala, Małgorzatę Kufel na stanowisku zastąpi Katarzyna Ziejka, pielęgniarka oddziałowa na oddziale rehabilitacji lecznicy.

Kto zajmie się kwestią kluczową: finansami szpitala? Marek Nowak zaproponował Leszkowi Czaplewskiemu, aby został zastępcą ds. ekonomicznych. Leszek Czaplewski-przypomnijmy - jest doktorem ekonomii (wykłada na UMK) i pełnomocnikiem prezydenta Grudziądza ds. nadzoru właścicielskiego. W ratuszu zajmuje się przede wszystkim szpitalem.

- Rozważam propozycję dyrektora Nowaka - mówi Leszek Czaplewski.

Marek Nowak dodaje, że za kwestie techniczne w randze zastępcy dyrektora będzie odpowiadał Jarosław Boryń, szef informatyków w szpitalu. Z kolei zastępcą ds. organizacyjno-kadrowych będzie Maciej Kołtacki.

Co się stanie z Piotrem Jaskulskim, który przez wiele lat był zastępcą Marka Nowaka ds. technicznych. - Będziemy współpracować - mówi szef lecznicy.

Co o tych zmianach kadrowych myślą w ratuszu? - Dyrektor Nowak poinformował prezydenta o zmianach kadrowych w szpitalu. Robert Malinowski przyjął to do wiadomości - mówi wiceprezydent Marek Sikora.

Przypomnijmy, że na jutro w szpitalu zaplanowano szeroką debatę poświęconą sytuacji lecznicy i miasta. To spotkanie urzędnicy nazwali „okrągłym stołem”. Zaprosili na nie m.in. przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia, marszałka i wojewody.

(DXC) redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.