Zaśpiewają, wylicytują rzeczy i odbiorą nagrodę. A wszystko podczas koncertu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Katarzyna Dworska

Zaśpiewają, wylicytują rzeczy i odbiorą nagrodę. A wszystko podczas koncertu

Katarzyna Dworska

Uczniowie bydgoskiej „szóstki” postanowili pomóc chorej koleżance. I dzisiaj dla niej organizują imprezę, podczas której będzie można wylosować fanty.

Koncerty charytatywne odbywają się w tej szkole każdego roku. Jednak tym razem to uczniowie zdecydowali na jaki cel zostaną przekazane zebrane pieniądze. - Trafią do Martyny Kempy, która uczy się w bydgoskim Zespole Szkół Handlowych - mówi Błażej Karczmarczyk, przewodniczący samorządu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6. - Walczy z ciężką, bardzo rzadką chorobą, którą jest jamnistość rdzenia kręgowego.

Osiemnastolatka przeszła już kilka operacji neurochirurgicznych. Obecnie poddawana jest rocznej chemioterapii, która ma pomóc w wyleczeniu nieoperacyjnego guza. Co tydzień musi jeździć do Warszawy, a do tego leki, które zażywa pochłaniają większą część domowego budżetu.

To właśnie dla niej na scenie wystąpią uczniowie „szóstki”.

- Jeden z zespołów zaprezentuje nagrania ze swojej płyty, która niedługo pojawi się w sprzedaży - opisuje Karczmarczyk. - Bilety na koncert można było kupić wcześniej. Natomiast na korytarzu wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w loterii fantowej. Każdy los będzie wygrany.

Dodatkowo podczas występów odbędzie się aukcja zebranych przedmiotów. - Wśród nich znalazły się obrazy namalowane przez naszych nauczycieli, plakat z podpisami piłkarzy ręcznych, płyty i książki - wymienia Karczmarczyk.

Będzie można kupić również tzw. listy dyrektorskie, które zwalniają z niezapowiedzianych kartkówek i odpytywania podczas lekcji. Część skierowana jest do całych klas, ale będzie można wylicytować także takie usprawiedliwienia indywidualnie.

Bydgoska „szóstka” w zeszłym roku zebrała najwięcej pieniędzy w akcji „Góra Grosza 2014” ze wszystkich szkół w naszym województwie. Podczas dzisiejszego koncertu charytatywnego nagrodę wręczy im przedstawiciel fundacji „Nasz Dom”. - Uzbieraliśmy 2884 zł i 98 groszy - uzupełnia Karczmarczyk. - Wzięły w niej udział 443 placówki.

W tym roku ta ogólnopolska akcja odbyła się już po raz szesnasty. Od 23 listopada do 4 grudnia szkoły na terenie całego kraju zbierały pieniądze, które zostaną przekazane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dzięki takiemu wsparciu tworzone są również rozmaite programy mające na celu zapewnienie małym podopiecznym spokojnych warunków do dorastania.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.