Zaskakująca porażka Startu Radziejów

Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Kontrolne spotkania rozgrywała też większość zespołów piątej ligi. Nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć.

Na tym etapie przygotowań wielu szkoleniowców zdecydowało się w kontrolnych grach poddać próbie wychowanków lub zawodników, którzy chcą występować w nowych zespołach.

Te kadrowe próby sprawiły, że w niektórych spotkaniach padły zaskakujące rozstrzygnięcia. Jedną z nich była przegrana radziejowskiego Startu z występującym w A klasie Kujawiakiem Kruszyn. Podopieczni Jacka Gawineckiego prowadzili w końcówce 2:1, jednak błędy w grze defensywnej i tradycyjna już nieskuteczność (nie wykorzystali dwóch rzutów karnych) sprawiły, że musieli uznać wyższość. W bramce Kujawiaka zadebiutował golkiper Łokietka Adrian Wypyszewski, który nie ustaje w poszukiwaniu nowego klubu (w sprawdzianach grał też w barwach bądkowskiego Piasta.

Z czołowymi zespołami pierwszej grupy piątej ligi Legią Chełmża i Iskrą Ciechocin grały na boiskach w Toruniu LTP Lubanie i Zdrój Ciechocinek. Porażka podopiecznych Marcina Kujawy to efekt kadrowych braków. Etatowy bramkarz Michał Kaźmierczak z konieczności zagrał w środku pola (zdobył z rzutu karnego bramkę). Brakowało też zmienników i w drugiej połowie mający szerszą kadrę chełmżanie zdołali przechylić szalę na swoją stronę.

Wysoka porażka Zdroju z Iskrą jest z pewnością sporym i niemiłym zaskoczeniem, a wytłumaczeniem nie mogą być wyłącznie kadrowe osłabienia zespołu trenera Radosława Wróblewskiego, widoczne zwłaszcza w tyłach.

Piłkarze Kujawiaka Lumac Kowal w pierwszej połowie zlekceważyli rywala z Gostynina. Po przerwie i kadrowych zmianach w składzie było już zdecydowanie lepiej, ale strat z pierwszych trzech kwadransów nie udało się odrobić.

Kolejną raz dobrą skuteczność zaprezentowali piłkarze włocławskiego Lidera. Zaaplikowali rywalom ze Służewa, a trzy gole (drugi raz z rzędu) zdobył Tomasz Szablewski. Wygrali również, z Kujawianką Strzelno, piotrkowscy Zjednoczeni będąc w przekroju meczy zespołem wyraźnie lepszym.

W środę na boiskach ze sztuczną nawierzchnią włocławskiego OSiR kolejne mecze kontrolne z udziałem piątoligowców z regionu. LTP Lubanie zagra z juniorami starszymi włocławskiego Lidera (początek o godzinie 17), zaś o 18.30 Kujawiak Lumac Kowal zagra z Włocłavią, zaś na sąsiednim boisku przeciwnikiem senior-skiej ekipy Lidera będą inny zespół IV-ligi aleksandrowskiego Orlęta.