Lucyna Makowska

Żary/Żagań. W naszych jednostach brakuje policjantów. Dobór do służby trwa okrągły rok

Policja zachęca do pracy w szeregach i zarobkami i karierą i szybką emeryturą. Fot. Srch. KPP Żary Policja zachęca do pracy w szeregach i zarobkami i karierą i szybką emeryturą.
Lucyna Makowska

Rynek pracownika dopadł także policję. Braki odczuwa się także w branży, która dotąd cieszyła się sporym wzięciem. Od miesięcy na stronie internetowej żarskiej i żagańskiej jednostki wita nas post zachęcający do wstąpienia w szeregi formacji.

W komendzie w Żarach i jednostce w Lubsku jest 19 wakatów, w komendzie w Żaganiu oraz podległym jej dwu komisariatom w Iłowej i Szprotawie na 165 etatów brakuje 11 policjantów.

Braki kadrowe w szeregach obu jednostek są mimo, że w policja kusi kandydatów ciekawą, satysfakcjonującą służbą, stabilnym zatrudnieniem, szkoleniami, stosunkowo szybkim zdobyciem praw emerytalnych.

- Nabór do policji prowadzony jest w sposób ciągły przez cały rok. Dokumenty można składać w Zespole Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach- tel. 068 476 33 70 - zachęca kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy żarskiej komendy. I dodaje, że wynagrodzenie policjanta po kursie podstawowym wynosi 3900 zł brutto.

To ostatnie powinno kusić, a jednak od miesięcy przy otwarciu strony internetowej wita nas post zachęcający do wstąpienia w szeregi policji. Podobne oferty pracy z zapotrzebowaniem na konkretne zawody co tydzień zamieszczają także oba powiatowe urzędy pracy.

Z ich analiz wynika, że policjant to drugi pod względem ilości poszukiwany kandydat do pracy w naszych powiatach, po kierowcach w firmach transportowych.

-Zachęcamy wszystkie osoby, które się nad tym jeszcze zastanawiają do wstąpienia w nasze szeregi- mówi mł. insp. Jacek Banc, I zastępca komendanta KPP w Żaganiu.- Służba w Policji daje wiele możliwości zarówno rozwoju osobistego, jak i kariery zawodowej. Kandydaci mogą mieć pewność wyboru zawodu dającego dużo stabilizacji.

A jakie warunki powinien spełniać kandydat do służby?

Wymagane jest posiadanie co najmniej średniego wykształcenie ( nie musi być zakończone egzaminem maturalnym), posiadanie polskiego obywatelstwa, nieposzlakowanej opinii. Bezwzględnie wymagana jest też niekaralnością przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i pełne korzystanie z praw publicznych.

- W tej pracy ważne są zdolności fizyczne i psychiczne do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować - tłumaczy kom. A. Berestecka. - Zachowanie tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, a osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.