Zarażają miłością do tenisa [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Natalia Pawlak

Zarażają miłością do tenisa [zdjęcia]

Natalia Pawlak

Stary Rynek w Bydgoszczy zamienił się w tenisowy kort, a najmłodsi mieszkańcy miasta mogli sprawdzić, jak radzą sobie z rakietą w dłoni. Chętnych nie brakowało!

A to wszystko działo się w ramach akcji „Dzieciaki do rakiet”, firmowanej przez najlepszą polską tenisistkę Agnieszkę Radwańską. Sportowa impreza na bydgoskim rynku miała być sposobem na popularyzację tenisa w naszym kraju i zaszczepienie miłości do tenisa u najmłodszych. Swoich sił na tenisowym korcie mogli spróbować wszyscy chętni. A tych nie brakowało.

- Dzięki takim akcjom tenis może się rozwijać. Zajęcia prowadzą profesjonaliści, którzy kiedyś byli trenerami kadry i zawodnikami - wyjaśniała prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Tenisowego, pani Regina Sokołowska. - Możliwe jest pozyskanie młodych adeptów tenisa. Mam nadzieję, że chociaż niektóre z tych dzieci trafią w przyszłości do profesjonalnego klubu i będą trenować- dodała.

Imprezę przygotowano skrupulatnie. Dzieci zostały podzielone na grupy - kilka kategorii wiekowych, by mogły uczestniczyć w zajęciach ze swoimi rówieśnikami. Dodatkowo była wyznaczona strefa dla rodziców, którzy mogli obserwować poczynania swoich pociech.

- Bardzo się cieszę, że tu przyszliśmy. Dzieci aktywnie spędzają czas i super się bawią - mówiła pani Ewelina, która na zajęcia przyprowadziła swojego syna. Zdanie to podzielały także młodzi uczestnicy.

- Na co dzień gram w badmintona, ale przyszłam dzisiaj spróbować swoich sił w tenisie - tłumaczy 12-letnia Zuzia Chandler. - Bardzo mi się tu podoba.

Wszystko udało się przygotować dzięki współpracy Związku Tenisowego z głównym sponsorem tego projektu, czyli Bankiem BGŻ BNP Paribas. - Akcja została zorganizowana bardzo kompetentnie. Wraz ze Związkiem zadbaliśmy, żeby odbyła się w należytym porządku. Myślę, że właśnie profesjonalizm jest kluczem do sukcesu takich przedsięwzięć - mówiła dyrektor bydgoskiego oddziału banku BGŻ, pani Lidia Majda. - Współpraca z miastem również przebiegła bardzo sprawnie. Bydgoszcz wspiera rozwój sportu. Bydgoszczanie również kochają sport, dlatego też spotkaliśmy się z dużą przychylnością co do naszej akcji - tłumaczy.

Dodatkowo organizatorzy akcji postanowili wyróżnić każde z miast, które dołączyło do akcji. Dlatego, w porozumieniu z panią Reginą Sokołowską, zostanie wybrana szkoła, do której trafi specjalna nagroda, czyli profesjonalny sprzęt tenisowy oraz sfinansowany kurs trenerski dla nauczyciela.

- Jestem pewna, że bez względu na to, gdzie trafi ten sprzęt, zostanie on w pełni wykorzystany, ku zadowoleniu wszystkich dzieci, które będą z niego korzystały - przyznaje prezes Sokołowska.

Natalia Pawlak

Natalia Pawlak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.