Zaprezentowali się na scenie. Śpiewająco!

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Zaprezentowali się na scenie. Śpiewająco!

Jolanta Młodecka

Na scenie Radziejowskiego Domu Kultury pokazali, że potrafią śpiewać. Młodzi wykonawcy zaprezentowali się w konkursie „Kolorowy Mikrofon”.

Za nami są już 35. Międzywojewódzkie Prezentacje Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kolorowy Mikrofon”, zorganizowane przez Radziejowski Dom Kultury.

Jury w składzie: przewodniczący Roman Fiberg - muzyk z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy, Sławomir Jagas - muzyk, gitarzysta zespołu „Zdrowa Woda” i Dariusz Jaskrowski- nauczyciel szkoły Muzycznej w Radziejowie - przesłuchało 46 solistów oraz zespołów.

Grand Prix otrzymała Aleksandra Warszawska ze Studium Muzyki Klasycznej i Rozrywkowej we Włocławku.

Wyróżnienia: Martyna Waszak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie, Julia Stasinowska z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, Aleksandra Skąpska reprezentująca Dom Strażaka i Kultury w Orchowie, duet - Weronika Chojnacka i Julia Leśniewska z Publicznego Gimnazjum w Lubrańcu, Dominika Tomczak z Liceum Ogólnokształcącego w Radziejowie.

„Kolorowy Mikrofon” Konkurs jest równocześnie pierwszym etapem w eliminacjach dla powiatu lipnowskiego, włocławskiego i radziejowskiego do następujących festiwali „Awans” w Żninie i „Debiut” w Ciechocinku.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.