Zapraszamy do naszej orkiestry. Grajcie z nami!

Czytaj dalej
Fot. Pawel Lacheta
Jolanta Młodecka

Zapraszamy do naszej orkiestry. Grajcie z nami!

Jolanta Młodecka

W powiecie radziejowskim własną orkiestrą dętą pochwalić się mogą gmin Osięciny, Topólka i Piotrków Kujawski. Będzie też w gm. Radziejów.

Są to zespoły grające pod patronatem ochotniczych straży pożarnych, ale w ścisłej współpracy z gminnymi ośrodkami kultury. Mają długoletnie tradycje, a jedną z najstarszych jest orkiestra w Osięcinach. Choć z dużą przerwą, grają od 1923 r.

Własną orkiestrę dętą chcą mieć także w gminie Radziejów. Jest tu wielu muzyków-amatorów, którzy chętnie zagrają w takim zespole. Ich pragnienia będą zrealizowane wkrótce, bowiem taka orkiestra powstaje.

Wczoraj muzycy przyjechali do Broniewa na Integracyjny Zjazd Młodzieży Nadgoplańskiej, w którym udział wzięli członkowie orkiestry dętej z sąsiedniej gminy Skólsk. Tym zespołem kieruje dyrygent Jan Skuratowicz i on został poproszony o poprowadzenie nowo powstającej orkiestry dętej gminy Radziejów. Więcej o tym projekcie napiszemy jutro.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.