Zapraszają na Motoserce, ale do centrum w Lipienicach

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Zapraszają na Motoserce, ale do centrum w Lipienicach

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Motocykliści mają serce i chcą pomagać chorym dzieciom. To dla nich oddają krew. I namawiają do tego też innych. Każdy może dołączyć.

Często pomstujemy na nich i nie możemy pojąć, dlaczego pędzą jak wariaci. Drażni warkot ich silników. Posądzamy ich o najgorsze zachowania na drodze - brawurę, nieodpowiedzialność, amok związany z zachłyśnięciem się prędkością. Chojniccy motocykliści zgodnie odpierają te zarzuty - oni tak nie jeżdżą i nie chcą dawać złego przykładu innym.

Ale 7 maja będziemy ich tylko chwalić, bo po raz kolejny zaproszą nas na akcję Motoserce. - Krew oddajemy już od 18 kwietnia - wyjaśniają Piotr Korczak i Zbigniew Szyszka z klubu motocyklowego Aurochs. - W naszej stacji krwiodawstwa, a zakończenie imprezy nastąpi na terenie przyległym do centrum handlowego Brama Pomorza w Lipienicach.

Oczywiście będzie tam krwiobus i każdy, kto zechce, będzie mógł oddać krew.

Jeśli się na to zdecydujemy, otrzymamy kupon konkursowy i możemy losować nagrodę. Początek imprezy o godz. 9, koniec o godz. 22. Czyli cisza nocna jest niezagrożona...

Chojniczanie pytają, co się stało, że impreza z centrum miasta przeniosła się do Lipienic. Przyczyna jest prozaiczna, to żaden konflikt z władzami miasta, a potrzeba większej przestrzeni na wszystkie atrakcje, które zostały przygotowane na ten dzień. Dotrze sporo klubów motocyklowych, a ich widowiskowe wyścigi wymagają miejsca.

- Planujemy też konkurs na najciekawszy pojazd - informuje Szyszka. - Co nie znaczy - najładniejszy...Pojawia się u nas sztuka zdobienia motocykli.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 12, prowadzący zaprosi widzów do udziału w akcji, która jest dedykowana dzieciom, ale też do oglądania motocykli i pojazdów zabytkowych.

O godz. 12.10 wystąpi przedszkole „Bajka”, po nim dzieci z SP nr 1, Szkoła Muzyczna, Szkoła Tańca, zespół muzyczny Kosma, o godz. 14 losowanie nagrody głównej spośród kuponów.

Potem pokazy „Jumping Frog”, akrobatyczne na motocyklach, driftu samochodów sportowych. O godz. 15 koncert zespołu Layo, po nim wystąpią uczniowie SP nr 5, kolejne pokazy Jumping Frog i motocyklowej akrobatyki oraz driftu aut.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Milczenie Owiec, który da koncert o godz. 18. O godz. 19 pokazy sztuki walki i udzielania pierwszej pomocy oraz inne atrakcje. A na finał o godz. 20 zagra i zaśpiewa zespół Oberschlesien - gwiazda numer dwa.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.