Zapraszają na konsultacje i porządki

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Anna Stasiewicz

Zapraszają na konsultacje i porządki

Anna Stasiewicz

W najbliższą środę mieszkańcy Starego Fordonu będą mogli podzielić się uwagami dotyczącymi rewitalizacji, a 12 marca posprzątać swoje osiedle.

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące pierwszego etapu rewitalizacji osiedli.

Zakres prac to remont ul. Bydgoskiej i nabrzeża Wisły oraz uliczek prowadzących w kierunku rzeki. Jest szansa, że ruszą jeszcze jesienią tego roku.

Konsultacje odbędą się 9 marca w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia o godz. 18. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele firmy Pas Projekt przygotowującej projekt rewitalizacji, przedstawiciele zarządu dróg: Maciej Gust i Jacek Witkowski oraz ekolog Bartłomiej Pacuka opiniujący decyzje związane z ochroną środowiska.

- Zachęcamy mieszkańców, by wzięli udział w konsultacjach i podzielili się uwagami oraz pomysłami - mówi Rafael Prętki, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.

A kilka dni później, czyli 12 marca, stowarzyszenie zaprasza na tegoroczne wiosenne porządki. Po raz pierwszy mieszkańcy zabrali się za sprzątanie swojego osiedla w ubiegłym roku. Wtedy w porządkach pomagali również skazani z miejscowego zakładu karnego. Podobnie będzie w tym roku.

- Tym razem wiosenne sprzątanie odbędą się nie tylko w Starym Fordonie, ale również w jego nowej części - mówi Rafael Prętki.

Porządki rozpoczną się o godz. 8.30 i potrwają do godz. 13. Mieszkańcy dostaną rękawiczki i worki na śmieci.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.