Zaplanowano tu trzy wygodne kąciki do obsługi turystów

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowicz

Zaplanowano tu trzy wygodne kąciki do obsługi turystów

Jadwiga Aleksandrowicz

Siedziba Informacji Turystycznej nabiera kształtów. Po ekipach remontowych, pojawili się producenci i monterzy meblowego wyposażenia.

Na pytanie, ilu turystów odwiedza Biuro Kultury, Sportu i Promocji Miasta przy ulicy Zdrojowej w Ciechocinku, szczupła załoga odpowiada krótko: bardzo wielu, zwłaszcza w sezonie kuracyjnym. To satysfakcjonujące dla takiej placówki jak ta, ale też nieco stresujące ze względu na panującą tu ciasnotę.

- Trudno pracować nad przygotowywaniem licznych festiwali i innych imprez organizowanych przez miasto, uzgadniając wiele spraw przez telefon, gdy stoi grupa turystów zainteresowana dokładną informacją o mieście, rozkładem jazdy autobusów i połączeń kolejowych lub zakupem pamiątek, którą także tu prowadzimy - nie ukrywa Janusz Hawik, kierownik Biura.

To się niebawem zmieni. Właśnie dobiegają końca prace w oddzielnym lokalu, przeznaczonym na siedzibę Informacji Turystycznej, która na razie mieści się w raz z Biurem Kultury, Sportu i Promocji Miasta w dwóch niewielkich pokojach.

Oddzielna siedziba IT będzie do dyspozycji turystów w maju w tym samym zabytkowym budynku przy ul. Zdrojowej 2 b, tyle że po drugiej stronie korytarza. Obecnie trwa jej wyposażanie.

- Będą tu trzy wygodne kąciki dla turystów: zaraz przy wejściu kącik multimedialny, główna część obsługi turystycznej oraz kącik z ze stolikiem i fotelami, gdzie będzie można obejrzeć sobie foldery lub zapoznać się z ofertą pamiątek - tłumaczy Joanna Rutkowska, inspektor do spraw obsługi ruchu turystycznego.

Jadwiga Aleksandrowicz

Każdego dnia zbieram informacje, opracowuję je i redaguję lokalną stronę aleksandrowsko-ciechocińską "Gazety Pomorskiej", starając się informować o tym, co dzieje się w powiecie aleksandrowskim, czym żyją jego mieszkańcy, co ich interesuje i co może zainteresować. Podejmuję także interwencje w sprawach, z którymi zwracają się do mnie Czytelnicy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.