Zaoszczędzili, będą chodniki i kamery

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Anna Stasiewicz

Zaoszczędzili, będą chodniki i kamery

Anna Stasiewicz

Dziewięć nowych inwestycji powstanie z budżetu obywatelskiego w Bydgoszczy.

Na początku roku w budżecie miasta zapisano 33 inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach Programu 5/6 budżetu obywatelskiego. W głosowaniu to właśnie one zyskały największe poparcie mieszkańców. Zostały też pozytywnie zweryfikowane przez specjalny zespół.

Już wiadomo, że inwestycji uda się zrealizować więcej niż początkowo zakładano. - Będą możliwe do realizacji, bo udało się zaoszczędzić pieniądze w poprzednich edycjach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - wyjaśnia Michał Sztybel, doradca prezydenta. - Na najbliższej sesji rady miasta Rafał Bruski zaproponuje ujęcie 9 dodatkowych przedsięwzięć w tegorocznym budżecie.

Co powstanie? Na Miedzyniu chodnik pomiędzy ulicami Nakielską i Jędrzejowską. Jego koszt szacowany jest na 12 tysięcy złotych.
Mieszkańcy części Bartodziejów poczują się natomiast bezpieczniej. W rejonie południowej części ulicy Żmudzkiej pojawią się dodatkowe kamery. Ich dokładną liczbę określi dokumentacja projektowa. Na to zadanie zarezerwowano 180 tysięcy złotych.

Na Górzyskowie ma być zrealizowana przebudowa równorzędnego skrzyżowania ulic Kossaka i Groblej. W tym miejscu pojawi się tzw. „leżący policjant”. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 40 tys. zł.

Na Szwederowie będą kontynuowane prace przy rewitalizacji skweru Tadeusza Nowakowskiego. W ostatnich latach opracowano projekt, dobudowano nową alejkę i zrekonstruowano rzeźbę stanowiąca część fontanny „Dzieci z rybą”. Dodatkowe 160 tysięcy zł pozwoli rozpocząć kolejny etap prac.

W Śródmieściu modernizacji doczekają się place zabaw.
Nowe urządzenia zamontowane zostaną w parku Kazimierza Wielkiego oraz na terenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 przy ul. Dworcowej. Koszt to około 250 tys. zł.

Plac zabaw z plenerową siłownią powstanie też na Okolu na placu Chełmińskim oraz na osiedlu Wilczak. Urządzenia zostaną zamontowane na skwerze K. Przerwy- -Tetmajera. Na to przedsięwzięcie zarezerwowano około 108 tysięcy złotych.

Na Kapuściskach przy Zespole Szkół nr 34 przy ul. Zacisze powstanie natomiast wielofunkcyjne boisko.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.