Zamieszanie wokół telewizji cyfrowej w Inowrocławiu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Zamieszanie wokół telewizji cyfrowej w Inowrocławiu

Dariusz Nawrocki

Uspokajamy. Abonenci Multimediów nadal będą mogli korzystać z sygnału analogowego. Będą mieć jednak mniej programów.

W ostatnim czasie odebraliśmy wiele telefonów od Czytelników, którzy żalili się, iż przedstawiciele Multimediów bądź osoby, które za nich się podają, chodzą od mieszkania do mieszkania i oferują nowe dekodery.

- Informują nas, iż lokatorzy muszą założyć modem cyfrowy, gdyż za kilka miesięcy nie będziemy już mogli korzystać z sygnału analogowego. Nie pozostawiają nam wyboru. Przekonują, że albo skorzystamy z tej oferty, albo nie będziemy mieli żadnego dostępu do telewizji - żali się jeden z mieszkańców. Podkreśla, że póki co nie otrzymał żadnej pisemnej informacji o zmianach, które czekają abonentów. Inni inowrocławianie przedstawili nam bardzo podobne relacje. Postanowiliśmy więc skontaktować się ze spółką Multimedia Polska, by jednoznacznie wyjaśnić tę sprawę.

Monika Darnobyt, specjalista ds. kontaktów z mediami, informuje nas, iż Grupa Multimedia Polska przeprowadza aktualnie w całym kraju, również w Inowrocławiu, proces polegający na stopniowym wygaszaniu analogowego sygnału telewizyjnego.

- Abonenci Multimedia Polska, których dotyczy ten proces, w marcu bieżącego roku otrzymają list, w którym zostaną poinformowani o planowanych zmianach. Również nasi pracownicy Biur Obsługi Klienta, call center oraz przedstawiciele handlowi zachęcają abonentów do zmiany pakietu analogowego na cyfrowy - tłumaczy. Dodaje, że proces ten dotyczy abonentów posiadających największy pakiet analogowy, czyli pakiet Komfort. - Głównym założeniem prowadzonego procesu jest udostępnienie naszym abonentom telewizji w lepszej jakości obrazu i dźwięku oraz większej liczby kanałów, w tym w jakości HD - wyjaśnia. Klienci, którzy zdecydują się na ten proces, płacić będą miesięcznie o 11 złotych więcej niż dotychczas. Dodatkowa opłata związana jest z dzierżawą dekodera.

- W żadnym wypadku nie upoważniamy naszych przedstawicieli do przekazywania mieszkańcom błędnych informacji, dotyczących tego, że sygnał analogowy zostanie zupełnie wyłączony - podkreśla Monika Darnobyt.

Zapewnia, że jeżeli okaże się, iż rzeczywiście któryś z przedstawicieli Multimediów przekazuje takie informacje, zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje dyscyplinarne.

- Abonentów pakietu Komfort, którzy nie zdecydują się na przejście na telewizję cyfrową, informujemy, że pakiet ten nadal będzie dostępny, ale ze zmniejszoną liczbą programów - zapewnia Monika Darnobyt. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Szarych Szeregów 23B lub skontaktować się z infolinią pod numerem telefonu 345 345 345.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.