Zamiast lekcji sport, taniec i muzyka

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(jwn)

Zamiast lekcji sport, taniec i muzyka

(jwn)

Do ferii zostało kilkanaście dni. W naszym regionie ferie wystartują 18 stycznia i potrwają do 1 lutego. Jak zagospodarować wolny czas?

To pierwszy z kilku terminów wyznaczonych przez resort edukacji. Wraz z Kujawsko-Pomorskiem przerwę mieć będą jeszcze uczniowie z Lubuskiego, Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Wielkopolskiego.

Dwa tygodnie bez szkoły, co wraz z weekendami oznacza długich 16 dni, to problem dla wielu rodziców. Szczególnie dla tych, którzy w tym okresie nie bardzo mogą wziąć urlop, a ich dzieci są jeszcze małe.

- Jak zostawić 8-latka samego w domu na cały dzień? Przecież mogą mu przyjść do głowy niestworzone rzeczy. Nie chcę też, żeby bez przerwy siedział przed komputerem - mówi Paulina Jasińska, mama Mateusza. - Nie wiem jeszcze, jak zorganizuję opiekę dla syna, ale coś będę musiała zrobić.

Jak co roku podczas ferii otwarte będą toruńskie szkoły, które zaproponują dzieciom nieodpłatne uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach. Działać będą także miejskie placówki kultury. Przez dwa ostatnie tygodnie stycznia MDK zaprasza, m.in. na warsztaty fotograficzne, teatralne, wokalne, zumbę dla najmłodszych, turniej gier strategicznych i grę na keyboardach. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Warto zajrzeć też na strony internetowe OPP „Dom Harcerza” i Domu Muz, gdzie wkrótce pojawi się oferta na białe wakacje.

Pisząc o feriach nie można też nie wspomnieć o ofercie komercyjnej. Fort IV zaprasza dzieci w wieku 6-13 lat na półkolonie. Te odbędą się w dwóch tygodniowych turnusach, a mali uczestnicy mogą liczyć na profesjonalną opiekę w godz. 8-16. Koszt wynosi 300 zł za turnus.

Nauka tańców jazzowych, hip-hopu, akrobatyki - m.in. to dzieciom w wieku 7-13 lat proponuje Jagielski Dance Project. Tu także zaplanowano dwa tygodniowe turnusy z opieką w godz. 8-15. W cenie, która wynosi 385 zł od osoby, są także obiad i napoje.

Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK będzie miejscem półkolonii organizowanych przez Aqua Baby. Program zdominowany jest przez sport - zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej, nauka pływania, zabawy w wodzie, wyjścia na lodowisko. Zaplanowano też kino, teatr, warsztaty plastyczne i teatralne. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-14 lat. Obejmuje także obiad i podwieczorek. Za tydzień zabaw i opieki w godz. 8-16 rodzice zapłacą 450 zł.

(jwn)

(jwn)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.