Zamek w Radzyniu Chełmińskim

Czytaj dalej
x

Zamek w Radzyniu Chełmińskim

x

Zamek w Radzyniu Chełmińskim wybudowany został przez Krzyżaków na przełomie XIII i XIV w. Od samego początku swego istnienia pełnił w Państwie Zakonnym bardzo istotną rolę administracyjną, gospodarczą i militarną. To tutaj po klęsce na polach grunwaldzkich w 1410 r. Wielki Szafarz Królewiecki Jerzy von Wirsebrg, zdeponował poważną część skarbca zakonnego, w tym osobiste kosztowności Wielkiego Mistrza Ulryka von Jungingena. Mimo zniszczeń w XVII w., w czasie potopu szwedzkiego, zamek do dnia dzisiejszego zachwyca swą potęgą. Ten niepowtarzalny klimat sprawił, że to właśnie tutaj w latach 70 zostały nagrane dwa pierwsze odcinki serialu „Samochodzik i Templariusze”. Pozostałością po planie filmowym są tajemne znaki wyryte w murach.

Zamek w Radzyniu Chełmińskim to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie turystycznej dla każdej rodziny. Przyjazna, przestronna i bezpieczna warownia, czeka na chcących ją odwiedzić turystów, oferując do zwiedzania między innymi: kaplicę, kapitularz, cele pokutne, dziedziniec i dwie strzeliste wieże, z których rozciąga się przepiękny widok na okolicę. Zaś zamkowe podziemia niczym wehikuł czasu przenoszą w czasy średniowiecznych rycerzy dając możliwość zasiadania w ławach sali biesiadnej, przymierzania elementów uzbrojenia czy próbowania urządzeń w izbie tortur.

Obiekt otwarty jest w sezonie turystycznym trwającym od 1 maja do 30 września, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00. Ceny biletów wynoszą 10 zł bilet normalny i 8 zł ulgowy.

Zamek Radzyń Chełmiński
Muzeum historyczne
ul. Waryńskiego
87-220 Radzyń Chełmiński
Tel. 694 959 628
Fb: ZAMEK-Radzyń-Chełmiński

Wróć do strony głównej MAPY HANDLU - https://plus.pomorska.pl/wydania/mapahandlu

x

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.