Zamek Ogrodzieniec dzięki Wiedźminowi jest znany na świecie. Mniej chińszczyzny, będzie nowa trasa turystyczna

Czytaj dalej
Fot. PM
Paulina Musialska

Zamek Ogrodzieniec dzięki Wiedźminowi jest znany na świecie. Mniej chińszczyzny, będzie nowa trasa turystyczna

Paulina Musialska

Ogrodzieniecki zamek w nowym sezonie turystycznym ma nieco zmienić swoje oblicze. Z dziedzińca znikną chińskie zabawki. W zamian na turystów będą czekać nowe atrakcje i ciekawa trasa turystyczna.

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu jest niewątpliwie jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Co roku odwiedzany jest przez setki tysięcy turystów z całego świata. Interes w tym szybko wyczuli sprzedawcy. Na drodze dojazdowej do zamku przeciskamy się przez kolejne stragany.A na nich znajdziemy wianki, plastikowe łuki i miecze, rycerskie hełmy oraz magnesy i kubki z wizerunkiem zamku. Nieco dalej trafimy na maski z wizerunkiem Władmira Putina i Donalda Tuska oraz... średniowieczną bieliznę. Czy gmina będzie walczyć z chińszczyzną w pobliżu jurajskiej warowni?

- Staramy się pokazywać nasz zamek z dobrej strony. Temat związany z chińskimi zabawkami na drodze do zamku jest trudny. Nie możemy sklepikarzom tego zabronić. Będę jednak prowadzić rozmowy z nimi, aby postawili na rękodzieło. Wiele zależy od ich dobrej woli. My mamy plan na utworzenie punktu informacji turystycznej i sprzedawania tam tematycznych pamiątek - mówi Anna Pilarczyk-Sprycha, burmistrz Ogrodzieńca.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.