Zamaskowani sprawcy napadli na salon gier

Czytaj dalej
Fot. policja
Alicja Kalinowska

Zamaskowani sprawcy napadli na salon gier

Alicja Kalinowska

Dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców Wąbrzeźna, usłyszało zarzuty dokonania rozboju. Jeden z nich trafił do aresztu na trzy miesiące.

20-latek i jego o rok straszy kolega napadli na salon gier w Wąbrzeźnie. W pomieszczeniu przebywała kobieta, która pilnowała tego miejsca. - Podejrzani obezwładnili ją. Związali. Bili. Odciągnęli na zaplecze - wyjaśnia Wanda Granda, prokurator, która prowadzi sprawę rozboju.

Kiedy napadnięta kobieta była już na zapleczu, mężczyźni rozbili jedną z maszyn stojących w salonie i wyciągnęli z niej pieniądze.

Do rozboju doszło w niedzielę późnym wieczorem. Jeszcze tego samego dnia policjanci patrolówki zatrzymali podejrzanych. Funkcjonariusze, w mieszkaniu jednego z mężczyzn ujawnili blisko 2500 zł oraz kominiarkę.

W prokuraturze obaj podejrzani złożyli wyjaśnienia. Jak się okazało, jeden ze sprawców grał w tym salonie na różnych urządzeniach i przegrał znaczną sumę pieniędzy. Postanowił je odzyskać.

Akta trafiły także do sądu.

Wobec jednego z zatrzymanych sąd orzekł areszt. Mężczyzna był już karany za rozbój. Wobec drugiego zatrzymanego zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Alicja Kalinowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.